​Pracownik Facebooka krytykuje firmę na antenie telewizji CBS

Facebook "płaci za swoje zyski naszym bezpieczeństwem" powiedziała Frances Haugen, była analityczna Facebooka, w rozmowie z dziennikarzem programu telewizyjnego "60 Minutes" stacji CBS.

Haugen skopiowała tysiące stron dokumentów firmy, ujawniając badania na temat tego, w jaki sposób jego platforma wzmacnia mowę nienawiści i jak może być szkodliwa dla nastolatków, były pracownik Facebooka udostępniła te dokumenty "The Wall Street Journal" - czytamy w materiale przygotowanym przez Deadline.

"To, co widziałem na Facebooku w kółko, to konflikty interesów między tym, co jest dobre dla ludzie, a tym, co  dobre dla Facebooka" - powiedział Haugen w wywiadzie. "A Facebook raz za razem decydował się na działanie pod kątem własnych interesów, jak chociażby zarabiania większych pieniędzy" - stwierdziła Haugen w rozmowie z "60 Minutes".

Reklama

"Facebook zorientował się, że jeśli zmienią algorytm na bezpieczniejszy, ludzie spędzą mniej czasu  na platformie, będą klikać mniej reklam, a co za tym idzie - zarobią mniej pieniędzy" - opowiedziała Huagen na antenie CBS.

We wtorek Haugen ma zeznawać przed podkomisją Senatu ds. Handlu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy