"Prawo i Sprawiedliwość rozdaje bitcoiny" - uwaga na internetowe oszustwo

"Wystarczy przelać równowartość do 1 bitcoina, a Prawi i Sprawiedliwość zwróci nam jego trzykrotność" - po internecie ma krążyć nowe oszustwo wykorzystujące popularność związaną z kryptowalutami, ostrzega serwis Sekurak.pl

Fałszywa wiadomość głosi, że ze względu na "trudne czasy" (pandemia - przyp. red.), rząd chce wręczyć prezent społeczności kupujących i sprzedających bitcoiny. Dalsza część wpisu z fałszywego profilu mówi o tym, gdzie należy złożyć depozyt, aby otrzymać jego trzykrotność (wpis na dole tego materiału).

Jest to rzecz jasna oszustwo i to takie z natury bardzo oczywistych, jednak nigdy nie wiadomo, czy po sieci nie zacznie krążyć jego sprytniejsza wersja, zatem należy uważać.

Bitcoinowe oszustwa trwają w najlepsze -  niedawno użytkownicy różnych portali społecznościowych stracili ponad 2 miliony dolarów na rzecz oszustów, podszywających się pod Elona Muska. W tym przypadku, oszuści podszywając się właściciela firmy Tesla, prosili o przesłanie waluty na określony adres portfela w zamian za otrzymanie większej płatności (więcej informacji).

Bitcoinowe oszustwo, jakie krąży po sieci:

ReklamaINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bitcoin | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama