Rok 2011 rokiem Windows Phone 7?

Microsoft zapowiada dalsze aktualizacje dla Windows Phone 7, współpracę z Nokią oraz integrację mobilnego systemu z... sensorem ruchowym Kinect.

Rok 2011 ma być rokiem Windows Phone 7 - tak przynajmniej wyobraża to sobie Microsoft. W marcu pojawi się duża aktualizacja systemu mobilnego z Redmond. W przeciągu kilku miesięcy możemy liczyć na multitasking oraz zaimplementowanie mobilnej wersji przeglądarki Internet Explorer 9. Wyższość mobilnej wersji IE9 nad przeglądarką iPhone'a zaprezentowano na żywo i rzeczywiście, była różnica. Na korzyść IE.

Korzystający z MS Office będą natomiast mogli się cieszyć dostępem do internetowego dysku SkyDrive (25 GB do dyspozycji). Zapowiedziano także opcje robienia zdjęć bez konieczności odblokowywania telefonu.

Ostatnią zapowiedzianą nowością była integracja z Kinectem. Zaprezentowano ją poprzez emisję krótkiego wideo na którym osoba grająca w "Kinect Adventures" musiała odbijać kolejne piłki wysyłane przez osobę mającą w rekach telefon z Windows Phone. Nie powiedziano nam jednak, jak dokładnie będzie funkcjonowało to rozwiązanie.

W Barcelonie żaden znaczący producent telefonów nie zaprezentował nowego modelu wykorzystującego Windows Phone. Pomimo tego Steve Ballmer, szef Microsoft, twierdzi, że system został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez firmy oraz operatorów.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aktualizacje | Kinect | Microsoft | Windows Phone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy