Rosjanin miał przeprowadzić atak hakerski na Teslę

FBI aresztowało 27-letniego obywatela Rosji, który miał być zamieszany w planowanie ataku ransomware na amerykańską firmę Tesla.

Egor Igorevich Kriuchkov, 27-letni Rosjanin udał się do Stanów Zjednoczonych w lipcu tego roku. Po przylocie skontaktował się z rosyjskojęzycznym obywatelem spoza USA, który pracował w  gigafabryce Tesli w Sparks w stanie Nevada.

Zaproponował mu układ dotyczący zapłaty jednego miliona dolarów za dostarczenie złośliwego oprogramowania do systemów komputerowych w fabryce Tesli. Celem Rosjanina była chęć wykradzenia poufnych danych firmy, a następnie wymuszenie ogromnego haraczu w zamian za ich nieujawnienie.

Na szczęście wspomniany pracownik okazał się uczciwym i natychmiast poinformował biuro ochrony Tesli, które skontaktowało się z FBI w celu przejęcia przestępcy. Agenci aresztowali Kriuczkowa w Los Angeles, gdy próbował opuścić USA.

Reklama

Tesla nie była pierwszą firmą narażoną na działanie rosyjskiego cyberprzestępcy. FBI nie ujawniło jednak, które firmy zostały zaatakowane w podobny sposób.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | Hakerzy | Rosjanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy