Reklama

Samsung liderem wśród telewizorów 3D

3D szturmem zdobywa serca Polaków. Skąpiec.pl prześledził preferencje swoich użytkowników i na ich podstawie ustalił, jakimi kryteriami kierują się internauci zainteresowani kupnem sprzętu obsługującego technologię trójwymiarową.

Analizując wybory z trzech ostatnich miesięcy wyraźnie widać, że dla użytkowników serwisu Skąpiec.pl największe znaczenie ma rozmiar telewizora 3D, jego marka oraz technologia. Niemal 40% internautów korzystających z usług porównywarki kierowało się długością przekątnej ekranu. Parametr "Producent" był istotny dla 32% osób poszukujących telewizorów 3D, "Technologia" natomiast - dla 18,2%. Co ciekawe, osoby zainteresowane tego typu sprzętem RTV nie skupiały się na cenie produktu - filtr ten praktycznie nie był wybierany. Niewielkie znaczenie miały również takie kryteria jak częstotliwość odświeżania (7%) i format obrazu (3,5%).

Reklama

Producent

W okresie od początku marca do końca maja 2011 największą popularnością w serwisie Skąpiec.pl cieszyły się telewizory 3D firmy Samsung. Markę tę wybrało ponad 40% użytkowników. Drugie miejsce przypadło firmie Panasonic (18,9% wyborów), trzecie natomiast zdobyło Sony (16,45%). Tuż za podium uplasowały się produkty LG z niespełna 13-procentowym wynikiem.

Wielkość i format

Internauci lubią duże telewizory, ale jednak nie szarżują w tej kwestii - zdecydowana większość użytkowników serwisu Skąpiec.pl wybierała sprzęt o przekątnej między 40 a 55 cali. Liderami okazały się być ekrany 46-calowe (22,25% wyborów) oraz 40 i 55 calowe, które uzyskały wynik na poziomie ok. 13%. Jeśli chodzi o format obrazu to aż 70% internautów wybierało proporcje 16:9.

Częstotliwość odświeżania i technologia

W ramach parametru "Częstotliwość odświeżania" wyniki były bardzo wyrównane - ok. 39% wyborów dotyczyło telewizorów 200 Hz, 35% użytkowników stawiało na 600 Hz, a 26% wybierało sprzęt o częstotliwości odświeżania 400 Hz. Jeśli chodzi o filtr "Technologia" to 62-procentowy wynik uzyskały telewizory LED, 26% korzystających z serwisu Skąpiec.pl było zainteresowanych plazmą, a 12% - sprzętem LCD.

Topowe produkty

Badanie preferencji zakupowych użytkowników serwisu Skąpiec.pl, dotyczących telewizorów 3D nie byłoby pełne bez podania najpopularniejszych produktów z tej kategorii. Pierwsza piątka najczęściej wybieranych produktów wygląda następująco: Panasonic TX-P50VT20, Samsung LE46C750, Panasonic TX-P42VT20E, Samsung UE46C7000, Sony KDL-46HX800. Wyniki te potwierdzają zaufanie Internautów do sprawdzonych marek.

-----

Powyższe zestawienie zostało przygotowane na podstawie wyborów dokonywanych przez ponad 2 miliony użytkowników porównywarki cen Skąpiec.pl w okresie od 1 marca do 31 maja 2011 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama