Samsung prezentuje pierwszy smartfon bez Internetu

To nie pomyłka. Koreański producent stworzył smartfon z Androidem, w którym nie ma możliwości połączenia się z Internetem.

Model Galaxy J2 Pro wygląda jak zwyczajny tani smartfon od Samsunga. Na pierwszy rzut oka jego specyfikacja także nie wyróżnia się niczym szczególnym. 5-calowy ekran o rozdzielczości 960x540 pikseli SuperAMOLED, czterordzeniowy procesor z zegarem 1,4 GHz z 1,5 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci magazynowej to parametry, którymi mogłoby cechować się każde urządzenie za mniej niż 500 złotych. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 2600 mAh.

W tym wypadku zaczyna się jednak robić ciekawie jeśli spojrzymy na moduły łączności. Brakuje na ich liście takich podstawowych pozycji jak WiFi, a także modem LTE. Oznacza to, że nie mamy żadnej możliwości, żeby połączyć to urządzenie z internetem. Jaki jest więc sens istnienia takiego urządzenia? 

Okazuje się, że zostało ono stworzone dla koreańskich uczniów, których na co dzień rozprasza dostęp do portali społecznościowych i innych rozrywek. Smartfon Samsunga będzie miał zainstalowane tylko podstawowe aplikacje, w tym rozbudowany kalkulator i słownik offline, co ma pomóc dzieciom skupić się na nauce. 

Samsung Galaxy J2 Pro został wyceniony na 199 tysięcy południowokoreańskich wonów, co w przeliczeniu daje około 650 zł. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy J2 Pro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy