Seria Walkman Z - legenda muzyki na Androidzie

Sony wprowadza na rynek kolejny odtwarzacz z rodziny Walkman - tym razem jest to Walkman Z. Co go wyróżnia na tle innych modeli? To pierwszy model z systemem Android. Z okazji tej premiery przypominamy także historię Walkmana.

Modele z serii Walkman Z są pierwszymi mobilnymi odtwarzaczami Sony wyposażonymi w technologię Wi-Fi i opartymi na systemie Android. W sprzęcie umieszczono przeciwodblaskowy ekran LCD 10,9 cm (4,3") wyposażonego w technologię multi-touch. Do tego dochodzi dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2 taktowanym zegarem 1 GHz.

W serii Walkman Z zastosowano wzmacniacz cyfrowy S-Master MX. Wzmacniacz ten, przeznaczony pierwotnie do zestawów kina domowego Sony, znacznie zmniejsza szumy i zniekształcenia, poprawiając przez to brzmienie nagrań. Do tego dochodzi 5 technologii Clear Audio: S-Master MX, Clear Bass, Clear Stereo, DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) i słuchawek EX.

Za pomocą przycisku "W" umieszczonego na odtwarzaczu można uruchomić aplikację W.Control. Pozwala ona przeszukiwać nagrania, obejrzeć okładki, włączyć wizualizacje... W serii Walkman Z wykorzystano również technologię SensMe, która pomoże dopasować nagrania do naszego nastroju poprzez 14 kanałów tematycznych.

Reklama

Dzięki systemowi łączności bezprzewodowej DLNA muzykę, zdjęcia i filmy z odtwarzacza można odtworzyć na dowolnym urządzeniu domowym, takim jak telewizor, komputer czy domowy zestaw audio, posiadającym system DLNA. Łącze Bluetooth pozwala z kolei na podłączanie głośników, słuchawek, zestawów muzycznych, a nawet radioodtwarzaczy samochodowych - bez żadnych przewodów.

Nowe odtwarzacze Sony Walkman Z1000 pojawiły się w sprzedaży w Polsce w połowie marca 2012 r. w wersji z pamięcią o pojemności 16 GB.

----

Historia ewolucji Walkmana:

Trudno sobie wyobrazić, że ponad 33 lata temu nie można było wziąć ze sobą swoich ulubionych utworów i odtwarzać ich wszędzie tam, gdzie mieliśmy na to ochotę. Jak zaczęła się historia urządzenia, które obecnie wszyscy znamy pod nazwą Walkman? W 1979 roku Sony - wbrew opiniom sceptyków - wprowadziło do sprzedaży przenośny magnetofon oznaczony jako model TPS-L2. Urządzenie to, w przeciwieństwie do dostępnych na rynku rozwiązań nie posiadało ani możliwości nagrywania, ani wbudowanych głośników. Wyróżniało się niewielkim jak na tamte czasy rozmiarem i wagą ("tylko" 390 gramów).

Wtedy słowo Walkman nie miało tego znaczenia co dziś. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że nazwa ta funkcjonowała tylko w Japonii. W Stanach Zjednoczonych model TPS-L2 sprzedawany był jako "Soundabout", w Wielkiej Brytanii jako "Stowaway" czy "Freestyle" w Szwecji.

Kalendarium wydarzeń:

1979 - pierwszy model Walkmana Sony TPS-L2

1981 - pojawia się model WM-2 a wraz z nim kolejny sukces - do francuskiego słownika "Petit Larousse" trafia słowo "Walkman"

1983 - pojawia się model WM-20 - pierwszy Walkman o rozmiarach kasety magnetofonowej

1983 - model Walkman WM-F5 - wodoodporny odtwarzacz kasetowy

1985 - WM-101 Walkman - pierwszy Walkman®, który posiada baterię wielkości gumy do żucia

1986 - WM-109 Walkman wyposażony w pilot zdalnego sterowania, a słowo Walkman® trafia do "Oxford English Dictionary"

1988 - WM-50, czyli pierwszy Walkman z bezprzewodowymi słuchawkami

1989 - 50 milionów sprzedanych odtwarzaczy Walkman

1990 - WM-805 Walkman posiada bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania

1996 - 100 milionów sprzedanych odtwarzaczy Walkman

1998 - WM-EX9 Walkman umożliwiający 100 godzin ciągłego odtwarzania

2010 - zakończenie produkcji odtwarzaczy kasetowych przez Sony

2012 - Walkman z serii Z 1000 - pierwszy multimedialny odtwarzacz muzyczny Sony oparty na systemie Android

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Sony | legenda | Android | Walkman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy