Sklep z książkami dla Androida

Oficjalnie Google jeszcze nie opublikował informacji na ten temat, ale autorzy niektórych blogów już odkryli, że w Android Markecie pojawiły się książki.

Na razie chodzi jednak o amerykański sklep Androida. Pod adresem market.android.com/books można znaleźć bogaty wybór książek angielskojęzycznych, w tym aktualne bestsellery. Adresy URL zakończone na /movies i /music nie prowadzą już (jak wszystkie inne) do stron z komunikatem o błędzie, co niektóre blogi interpretują jako znak tego, że Google wkrótce będzie sprzedawał filmy, seriale telewizyjne i muzykę dla smartfonów i tabletów z Androidem.

Z Polski strona sklepu z książkami jest dostępna jedynie za pośrednictwem usługi anonimizującej. W przypadku kliknięcia większości publikacji w tym sklepie wyświetla się komunikat o błędzie, a pozostałych nie da się kupić, korzystając z anonimizerów. Ceny kształtują się na poziomie tych, które znamy ze sklepu Kindle, np. 12,99 dolara zamiast 13,79 za "Pale Demon" Kim Harrison, 9,99 dolara za każdy tom trylogii Stiega Larrsona zamiast od 8,29 do 9,29 dolarów w Kindle'u.

Liczne recenzje książek (m.in. 11 000 opinii o Brave New World) wywodzą się, przynajmniej w części, ze społeczności recenzentów Goodreads. Nie udało nam się stwierdzić, w jakim formacie można pobrać książki. Z całą pewnością jednak nie są to publikacje w formie aplikacji, które już od dawna można kupować w kategorii "Książki i słowniki" w sklepie dla smartfonów i tabletów z Androidem.

Reklama

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Google | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy