Reklama

Skype dla Windows 8 już w piątek

Wszystko wskazuje na to, że wraz z Windows 8 zadebiutuje dedykowana wersja Skype.

W sierpniu do sieci wypłynął przeciek dotyczący zmian, które pojawią się w komunikatorze Skype pod Windows 8. Dotychczas Microsoft nie komentował szerzej sprawy, jednak w końcu pojawiły się nowe informacje odnośnie najpopularniejszego komunikatora na świecie. Co ciekawe, wersja testowa będzie dostępna już w najbliższy piątek. Czy jest na co czekać?

W najnowszym wpisie na oficjalnym blogu, Mark Gillett pełniący obowiązki dyrektora rozwoju i oficera operacyjnego Skype skupia się na interfejsie Metro, który będzie dostosowany do systemu Windows 8. Największy nacisk położono na łatwość obsługi i intuicyjne poruszanie po aplikacji.

W pierwszej kolejności po uruchomieniu programu pojawia się lista ostatnich kontaktów, natomiast obok na tej samej wysokości ulubione kontakty oraz nasi znajomi. Dzięki temu zaraz po starcie możemy mieć dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji programu i szybki dostęp do rozmów. Usprawniono również działanie programu w tle, poprzez dodanie bardziej widocznego przypomnienia lub informacji o tym, że ktoś próbuje się z nami skontaktować. W tym ostatnim przypadku oddzielono również informacje o kontakcie głosowym, wideo lub tekstowym.

Reklama

Pojawiło się również zapewnienie, że Skype pod Windows 8 nie będzie miał wpływ na pracę baterii, w przypadku korzystania z laptopa lub tabletu. Ponadto, będzie zintegrowany z aplikacją People, gdzie pojawią się stosowne ikonki do szybkiego łączenia z programem.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne