Skype usuwa wymaganą rejestrację do połączeń wideo

Komunikator firmy Microsoft idzie w ślady popularnej aplikacji Zoom i umożliwia użytkownikom na korzystanie z wideokonferencji bez potrzeby rejestrowania konta.

Aplikacja Zoom, która zyskała ogromną popularność za sprawą szalejącej epidemii koronawirusa i przymusowej pracy w domu, mierzy się obecnie z wieloma problemami. Sytuację tę postanowili wykorzystać konkurenci, czerpiąc garściami z najlepszych rozwiązań wspomnianego programu.

Najlepszym przykładem niech będzie należący do Microsoftu komunikator Skype, który postanowił na czas nieokreślony zrezygnować z wymogu rejestracji kont. Jak wynika z zamieszczonego na twitterze komunikatu, obecnie by połączyć się ze znajomymi wystarczy wygenerować unikalny link i rozesłać go znajomym. W ten sposób będziemy mogli skorzystać z pełnego zestawu funkcji jakie oferuje Skype, bez konieczności mozolnego tworzenia konta.

Reklama

Warto mieć jednak na uwadze, że Skype umożliwia prowadzenie wideokonferencji dla maksymalnej liczby 50 osób, nie zaś 100, jak w przypadku programu Zoom. Być może jednak, niebawem się to zmieni.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Skype | zoom | koronawirus | komunikatory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy