Reklama

Skype w Chinach jest nielegalny

Chińskie władze ogłosiły, że rozmowy telefoniczne przez internet wolno prowadzić jedynie za pośrednictwem państwowych firm.

Na skutek tego Skype jako narzędzie komunikacyjne VoIP nie może być dłużej używany w Państwie Środka - informuje dziennik "People's Daily", czyli oficjalna tuba propagandowa chińskiego rządu. Jednak według brytyjskiej gazety "The Telegraph", szefowie Skype'a oświadczyli, że doniesienia o zablokowaniu usługi w najbliższej przyszłości są wyłącznie spekulacjami, a chińscy użytkownicy mogą używać komunikatora za pośrednictwem firmy partnerskiej Tom Online. Z drugiej strony niektórzy internauci nie są w stanie pobrać oprogramowania Skype - pisze dalej "The Telegraph".

Portale takie jak Facebook, Twitter albo YouTube są w Chinach zablokowane już od dawna; organizacja Reporterzy bez Granic w marcu bieżącego roku umieściła Chiny na liście państw najostrzej zwalczających wolność słowa w internecie. Ostatnio władze w Pekinie ogłosiły, że przez ostatnie 12 miesięcy zablokowano 60 tysięcy stron WWW oraz 350 milionów tekstów, zdjęć i materiałów wideo zawierających "pornograficzne i wulgarne treści".

Reklama

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Skype

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama