Smartfony i tablety Apple staną się bardziej odporne na uszkodzenia?

Amerykański gigant z jabłkiem w logo złożył nowy patent, który opisuje sztywne oraz odporne szkło przeznaczone do konstrukcji urządzeń mobilnych. Czy tym pomysłem Apple jest w stanie konkurować z Gorilla Glass 5?

Zgłoszenie patentowe opisuje szkło, które miałoby działać jako osłona dla smartfonów oraz tabletów. Technologia może zostać zaimplementowana zarówno na wyświetlaczu, jak i korpusie samego sprzętu, aby zapewnić dodatkową warstwę ochronną. Tego typu zabieg sprawiłby, iż smartfony oraz tablety mogłyby stać się bardziej odporne na uszkodzenia oraz pęknięcia powstające po upadkach.

Apple może pokusić się o rozszerzenie zastosowania szafirowej powłoki, która znajduje się obecnie na aparacie w iPhone’ach. Wykorzystując odpowiedni wzór oraz nakładając kolejną generację szkła na ekran i tylną obudowę smartfona użytkownicy mogliby mieć pewność, że urządzeniu nic się nie stanie.

Reklama

Obecnie nie wiadomo czy i kiedy nowa powłoka trafi do iPhone’ów i iPadów. Zgłoszenie patentowe jest jednak efektem ostatnich, wieloletnich prac inżynierów Apple nad stworzeniem materiałów pozwalających zwiększyć wytrzymałość poszczególnych elementów smartfona.

Oby za tego typu technologią nie szła również wyższa, finalna cena, którą trzeba będzie zapłacić za wybrany sprzęt. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy