Reklama

Sony wchodzi do gry

W ćwierć wieku po premierze pierwszego walkmana, Sony wprowadzi na rynek jego cyfrowego następcę z dyskiem twardym. Urządzenie, z którym japoński koncern wiąże ogromne nadzieje, to Network Walkman NW-HD1. Wyposażony w 1,8-calowy dysk o pojemności 20GB odtwarzacz ma duży, monochromatyczny wyświetlacz, a z komputerem komunikuje się poprzez port USB 2.0.

Wymiary NW-HD1 to 8,9 x 6,2 x 1,4 cm. Podczas promocji nowego produktu, Sony będzie zwracać uwagę na pojemność baterii, która pozwala słuchać muzyki nieprzerwanie przez 30 godzin, a więc aż trzykrotnie dłużej niż ma to miejsce w wypadku iPoda. Odtwarzacz Sony obsługuje dźwięk w formacie ATRAC3 i będzie przystosowany do współpracy z internetowym sklepem muzycznym Sony Connect.

Sprzedaż w Japonii rozpocznie się 10 lipca, w połowie sierpnia Network Walkman trafi do USA, a we wrześniu do Europy. W Japonii cena wyniesie 53 tys. jenów, w Stanach Zjednoczonych 400 USD, w Europie prawdopodobnie około 400 euro. Nowy Walkman będzie zatem tańszy od podobnych produktów Apple.

Reklama

(4D)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama