Reklama

Spectacles, czyli okulary od Snapchata

FIrma Snap, do której należy aplikacja Snapchat, zaprezentowała właśnie swój pierwszy fizyczny produkt - okulary z wbudowaną kamerką.

Jest to akcesorium, nad którym pracowano od ponad roku. Te z pozoru zwyczajne okulary przeciwsłoneczne posiadają wbudowaną kamerkę, niewielką pamięć, Bluetooth i WiFi. Ich zadaniem jest uwiecznianie wybranych chwili dokładnie w taki sposób, jak widzi sam użytkownik.

Spectacles, bo tak nazywa się produkt, posiadają kamerę o nieznanej specyfikacji, ale o szerokim kącie, obejmującym obraz w zakresie 115 stopni. Znalazło się też miejsce dla diod doświetlających, które, co ciekawe, nie odpowiadają za doświetlanie scenerii, a informują osoby znajdujące się w pobliżu, że trwa nagrywanie. 

Reklama

Z boku oprawki znajduje się przycisk, którym można aktywować nagrywanie maksymalnie 10-sekundowego klipu wideo, który automatycznie wysyła go do aplikacji w telefonie. Co ciekawe, obraz ma okrągły format, co w opinii twórców sprawia, że jest jeszcze bardziej realistyczny. 

Tak na prawdę, na tym kończy się funkcjonalność tych ekstrawaganckich okularów. Nie można za ich pomocą transmitować obrazu na żywo, robić pamiątkowych zdjęć, ani rejestrować dłuższych nagrań do innych celów. Snap nie udostępnia również żadnych danych technicznych kamery, ani akumulatora. Gadżet ma kosztować 130 dolarów i będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, morskim i koralowym. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: snapchat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama