Reklama

Świat a'la Sony

Howard Stringer - szef koncernu Sony przedstawił wizje świata elektroniki i rozrywki a' la Sony. Podczas prezentacji nowego sprzętu Sony pokazano scenę z najnowszego filmu DaVinci Code, który ukaże się w tym roku w nowej technologii cyfrowej Panavision SXRD.

Na początek pokazano nowy model telefonu SonyEricsson W810, który łączy w sobie 4-zakresową komórkę, aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 megapikseli oraz MP3 player, który umożliwia na słuchanie muzyki przez 30 godzin.

Kolejną nowinką jest najnowszy aparat cyfrowy z popularnej serii CyberShot model T-9, który pozwala na stabilizację obrazu i robienie zdjęć przy bardzo słabym oświetleniu bez użycia lampy błyskowej. Pokazano też domową kamerę wideo, która nagrywa filmy w formacie wysokiej rozdzielczości cyfrowej HDTV i ma być dostępna po przystępnej cenie. Dzięki temu każdy amator będzie mógł zostać reżyserem własnych filmów jakości studyjnej.

Kolejnym gadżetem jest elektroniczna książka Sony Reader, która służy do oglądania książek w formie elektronicznej eBook. Nowy czytnik książek posiada ekran wielkości A5 i zawiera wyświetlacz bez podświetlania, dzięki czemu nie męczy oczu podczas czytania. Czytnik książek elektronicznych pozwoli nam załadować 100 książek i przyda się zwłaszcza osobom, które dużo podróżują oraz uczniom i studentom. Dzięki nowemu gadżetowi nasze walizki i plecaki nie będą tak ciężkie, a książki i podręczniki szkolne będą zawsze aktualne i dostępne do przeszukiwania.

Reklama

Nowa wersja konsoli Sony - Playstation PSP, której do tej pory sprzedano już ponad 10 milionów pozwoli będzie miała połączenie WiFi. Dzięki temu będziemy mogli oglądać na żywo programy telewizyjne transmitowane z dowolnego miejsca na świecie. Szef Sony, który jest Brytyjczykiem, mówił, że już teraz może oglądać ulubione programy z angielskiej telewizji np. w Tokyo. Konsola PSP pozwoli też na odtwarzanie ulubionych filmów w podróży.

 Na koniec prezentacji zachowano prawdziwy rarytasL: Nowa konsola do gier Playstation 3, która pojawi się w sprzedaży w tym roku, to prawdziwa rewolucja! Nowa grafika jest tak realistyczna, że ma się wrażenie oglądania filmu. Przy współpracy z firmami IBM i Toshiba, zaprojektowano specjalny procesor typu Cell, który zawiera w sobie 8 mikroprocesorów, które są w stanie przetwarzać grafikę 3D w czasie rzeczywistym z bardzo wysoką rozdzielczością. Nowa konsola będzie kompatybilna z wcześniejszymi wersjami. Według zapewnien Sony, ponad 4 tysiące programistów pracuje już nad nowymi grami na nową konsolę.

Z CES w Las Vegas, Grzegorz Siwiński - Techmarket.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: świat | Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama