Symbian Carla i Donna - znamy nowe wersje systemu

Wiele wskazuje na to, że szeroko omawiana śmierć platformy Symbian, nie nadejdzie tak szybko, jak mogłoby się wydawać. Podczas Nokia Developer Day organizowanego dla meksykańskich programistów, zostały ujawnione dwie kolejne wersje systemu.

W czasie, gdy większość użytkowników smartfonów Nokii czeka na obiecaną aktualizację do Symbiana Belle, fiński producent na jednej ze swoich prezentacji ujawnił dwa nowe wydania swojego systemu. Po wnikliwej analizie załączonego zdjęcia, okazuje się, że kolejne wersje nazywać się będą Carla oraz Donna. Sugerując się kolejnością alfabetyczną cyklu wydawniczego Nokii, to najprawdopodobniej Carla będzie wersją, która pierwsza zostanie wprowadzona do smartfonów.

Według pierwszych informacji, system wniesie ze sobą:

- nową przeglądarkę internetową w wersji 8.0,

- ulepszone widżety,

- wsparcie dla Dolby Surround,

- udoskonaloną obsługę NFC (Near Field Communication).

Symbian Donna będzie wybawieniem dla wszystkich czekających na smartfony Nokii z dwurdzeniowymi układami. Tę wersję platformy możemy również łączyć z ostatnim przeciekiem na temat następcy fotograficznej N8. Poprzednio pojawiło się sporo spekulacji na temat braku wsparcia dla ekranów wysokiej rozdzielczości i optycznego zoomu w obecnym Symbianie. Donna najprawdopodobniej zażegna wszystkie te braki, co daje nadzieje na pojawienie się naprawdę interesującej kontynuacji N8.

Reklama

Jeżeli przypuszczenia się potwierdzą i nowy fotograficzny smartfon Nokii zostanie wyposażony w dwurdzeniowy procesor, będziemy mogli liczyć także na nagrywanie filmów w standardzie 1080p. Jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalną prezentację zarówno nowych wersji Symbiana, jak i smartfonów na nim opartych.

Tomasz Hamryszak

Źródło: http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Symbian | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama