Telewizja "n" i Cyfra+ stawiają na 3D. Cyfrowy Polsat nie

Satelitarne platformy telewizyjne Cyfra+ oraz "n" eksperymentują z trójwymiarową telewizją i zapowiadają kolejne atrakcje dla widzów. 3DTV na razie odpuszcza tylko Cyfrowy Polsat.

Dzięki telewizji "n" oraz Cyfrze+ polscy widzowie wyposażeni w odpowiednie odbiorniki telewizyjne już oglądać kilka wydarzeń w 3D - m.in. mecz Ekstraklasy, finał Ligi Mistrzów, tenis czy filmowy. Polscy operatorzy zapowiadają kolejne atrakcje dla widzów.

Telewizja "n" walką bokserską w 3D zaingerowała swoją nową usługę nShow 3D, która ma regularnie oferować trójwymiarowe treści. Nadawca planuje nadać dwie dodatkowe walki bokserskie w grudniu, koncert wszechstronnie utalentowanego i powszechne uznanego muzyka Jeana Michelle Jarre'a oraz transmisję na żywo meczy Ligii Mistrzów w 3D.

Poważne plany ma także Cyfra+. Już w styczniu abonenci stacji będą mogli zobaczyć "Avatar" w 3D. Jak czytamy w Dzienniku Gazeta Prawna, stacja nadal chce w 3D relacjonować sport (piłkę nożną, boks i inne dyscypliny), będzie pokazywać także filmy animowane i fabularne (m.in. "Latająca maszyna"). Podczas świąt Cyfra+ przygotuje specjalny blok programowy 3D.

Reklama

Trójwymiarową telewizją na razie nie jest zainteresowany jedynie Cyfrowy Polsat, który koncentruje się na dystrybucji swoich treści w Internecie.

Przypomnijmy, że The Consumer Electronics Association, amerykańskie stowarzyszenie konsumentów elektroniki, przewiduje, że już w 2013 r. olbrzymia część wszystkich sprzedawanych telewizorów będą stanowić odbiorniki 3D HD.

Badania firmy iSuppli mówią wyraźnie, że globalny rynek telewizorów 3D będzie w najbliższych latach motorem napędowym całej branży elektronicznej. Według firmy sprzedaż telewizorów 3D w br. będzie na poziomie 4,2 mln sztuk, aby w 2015 r. zbliżyć się do 78 mln sztuk. Znacząco mają spadać ceny odbiorników 3D - średnio z ok. 1,8 tys. dolarów dzisiaj, do niewiele ponad 800 dol. za 5 lat. Przełoży się to na konkretne wpływy dla producentów telewizorów. Firma badawcza Display Bank prognozuje, że w 2015 r. wartość globalnej sprzedaży telewizorów 3DTV osiągnie poziom 15 mld dol.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Polsat | cyfra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy