Reklama

Ten kabel przechwyci wszystko, co napiszesz

Pewien badacz bezpieczeństwa stworzył kabel typu Lightning, który rejestruje wszystkie dane wpisane na podłączonym do niego sprzęcie. Przechwycone informacje przekazuje bezprzewodowo do hakera.

Działa i wygląda jak standardowy kabel typu Lightning, będąc tak naprawdę groźną bronią dla cyberprzestępców. Nowe urządzenie stworzone przez znanego badacza bezpieczeństwa o pseudonimie MG, potrafi rejestrować wszystko, co zostało wpisane na podłączonym do niego sprzęcie.  

O nowym, złośliwym urządzeniu poinformował serwis Vice. Twórca groźnej broni już wcześniej wsławił się swoimi dokonaniami, prezentując podobne rozwiązanie w 2019 roku. Wtedy stworzył on specjalną wersję kabli do płyty głównej, która również pozwalała na bezprzewodowe przenoszenie zarejestrowanych danych. Nowe urządzenie posiada jednak interfejs złączy Lightning, wykorzystywanych w akcesoriach marki Apple.

Reklama

Sprzęt działa na zasadzie ukrytego modułu w plastikowej powłoce kabla. To właśnie on samodzielnie tworzy hotspot Wi-Fi, z którym haker może połączyć się z własnego urządzenia. Do uruchomienia trybu przechwytującego działania na klawiaturze, cyberprzestępca może wykorzystać klasyczny interfejs w przeglądarce internetowej.  

Dlaczego badacz bezpieczeństwa pokusił się o stworzenie takiego urządzenia? Jak sam twierdzi - chciał udowodnić, że to możliwe. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy