Tesla szuka specjalisty na mocno nietypowe stanowisko

Amerykański producent elektrycznych samochodów rozpoczął rekrutację na oryginalne stanowisko. Do zadań potencjalnego kandydata ma należeć m.in. obrona dyrektora generalnego w mediach społecznościowych.

Wspomnianym dyrektorem generalnym jest oczywiście sam Elon Musk. Reputacja ekscentrycznego milionera, który niejednokrotnie "zbyt szczerze" wypowiadał się na swoich profilach społecznościowych jest szeroko znana. Choć jego nietuzinkowe wpisy często potrafiły zjednać mu fanów, wielokrotnie skutkowały odwrotnym efektem, a ilość hejtu wylewającego się na bogacza, stawała się trudna do zaakceptowania.

W związku z tym na witrynie Tesli pojawiło się nietypowe ogłoszenie. Firma poszukuje kogoś do obsługi niezadowolonych klientów, a także do ochrony samego dyrektora generalnego przed krytyką. Oferta takiej pracy może zdziwić, biorąc pod uwagę, że całkiem niedawno Tesla całkowicie zrezygnowała ze swojego działu PR, a Elon Musk wydawał się zadowolony z samodzielnego radzenia sobie z obecnością w mediach, za pośrednictwem swojego konta osobistego.

Reklama

Niestety coraz większe problemy z jakością i dużą zawodnością elektrycznych pojazdów przyczyniły się do częstszych i bardziej złożonych fal krytyki. Z powodu braku oficjalnego kanału pomiędzy klientem, a firmą, cała złość użytkowników trafiała na prywatne konto prezesa.

Wszystko wskazuje, że Musk najzwyczajniej w świecie nie radzi sobie już z taką ilością hejtu przechodzącą przez jego konta społecznościowe. Czy dodatkowa osoba pomoże załagodzić sytuację? 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | Elon Musk | media społecznościowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy