Top 5 zestawów głośnikowych - kwiecień 2010

Jakie były najpopularniejsze zestawy głośnikowe w kwietniu 2010 w naszym kraju?

Prymat notebooków na rynku IT wyraźnie wpływa na sprzedaż głośników komputerowych - wynika z danych Komputronik SA. Najnowszy ranking sprzedaży wskazuje, że niezmienną popularnością cieszą się zestawy głośnikowe 2.1 i 2.0.

Wśród najchętniej wybieranych modeli w ostatnim miesiącu tylko jeden zestaw składał się z subwoofera i pięciu satelitarnych głośników. Tego rodzaju sprzęt wybierają przede wszystkim miłośnicy gier i filmów. Co ciekawe, lider kwietniowego rankingu- Creative GigaWorks T20 II - w ogóle nie dysponuje dodatkowym głośnikiem niskotonowym. Z pewnością musi cieszyć polski akcent - zestaw Modecom MC-S1 - który zbiera bardzo dobre recenzje w mediach specjalistycznych.

Najpopularniejsze zestawy głośnikowe w kwietniu 2010 według Komputronik SA to:

1. Creative GigaWorks T20 II,

2. Modecom MC-S1,

3. Logitech Z-323,

Reklama

4. Creative Inspire T3130,

5. Logitech X-540.

Z danych Komputronik SA wynika, że średnia cena popularnego zestawu głośnikowego oscyluje wokół 230 zł. Koszt najdroższego spośród najchętniej wybieranych modeli wynosił 499 zł, zaś najtaniej kupowano polski produkt - Modecom MC-S1 - za niespełna 80 zł. Z dużym (nomen omen) rozdźwiękiem mamy do czynienia w przypadku mocy, która wynosi od 10 W (Modecom MC-21) do 70 W (Logitech X-540).

Pod względem popularności marki najlepiej wypada Creative, które uzyskało pierwsze i czwarte miejsce w rankingu. Numerem 2 w segmencie głośników jest niewątpliwie Logitech, którego dwa zestawy trafiły do ścisłej czołówki rynkowej.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na głośniki JBL 2.1 Creature III, które pod względem sprzedaży znajdują się tuż za pierwszą piątką kwietnia. Cechą charakterystyczną zestawu jest "kosmiczny" kształt,. Regulacja głośności odbywa się za pomocą wygodnego panelu dotykowego.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy