Toshiba CEVO-ENGINE - nowa generacja telewizorów

Toshiba Europe GmbH ogłosiła wprowadzenie na rynek europejski potężnej, multiprocesorowej platformy CEVO-ENGINE, która umożliwia wprowadzenie szeregu interesujących rozwiązań. Jakich?

Nowe funkcje obejmują: Autokalibrację - technologię wywodzącą się z monitorów studyjnych pozwalającą na uzyskanie niezwykle naturalnego obrazu, rozbudowane funkcje 3D z konwersją obrazu 2D do 3D, rozpoznawanie twarzy użytkowników pozwalające na automatyczny wybór ulubionych ustawień poszczególnych domowników, rozbudowane możliwości połączeń z urządzeniami peryferyjnymi i dostęp do serwisów internetowych. Jednocześnie Toshiba wprowadza do oferty telewizor 55ZL1, pierwszy model z CEVO-ENGINE. Telewizor obsługuje technologię 3D z okularami aktywnymi oraz jako pierwszy na świecie dysponuje panelem Pro-LED512 złożonym z 512 segmentów diod wygaszanych strefowo. Model 55ZL1, który dysponuje matrycą o przekątnej 140cm (55") będzie dostępny w Europie w maju 2011 roku.

CEVO-ENGINE wyraźnie podnosi jakość obrazu. Platforma ta pozwoliła na zastosowanie nowego narzędzia do Autokalibracji, które automatycznie dopasowuje parametry obrazu tak aby kolorystyka i skala szarości były identyczne z zamierzeniami reżyserów filmowych. Dotychczas rozwiązania korzystające ze specjalnych mierników wykorzystywane były tylko przez specjalistów i wymagały użycia komputera. Teraz CEVO-ENGINE zajmuje się wszystkimi obliczeniami.

Dostępność materiałów filmowych 3D jest wciąż ograniczona, lecz CEVO-ENGINE korzysta z zaawansowanych algorytmów przekształcania obrazu 2D do 3D. Aby uzyskać wysokiej jakości obraz 3D z materiału 2D Toshiba zastosowała techniki renderingu 3D. Dzięki możliwości kontroli głębi 3D użytkownik może samodzielnie ustalić optymalny dla niego efekt trójwymiarowości. Dodatkowo obsługiwana przez CEVO-ENGINE funkcja Intelligent 3D+ poprawia jakość obrazu w trybie trójwymiarowym eliminując tzw. przesłuchy obrazu zmniejszając czas reakcji matrycy LCD przy wykorzystaniu technologii "overdrive". Co istotne obraz 3D cechuje doskonała kolorystyka i wysoka jakość także w trybie 3D.

Reklama

Wraz z CEVO-ENGINE Toshiba wprowadza nową funkcję, która sprawia, że telewizor staje się urządzeniem bliższym użytkownikom. Telewizory dysponujące funkcją Personal-TV pozwalają na zapamiętanie ulubionych ustawień obrazu i list kanałów dla czterech użytkowników. Dostępne są także osobiste listy nagrań obejmujące zapisane przez użytkowników audycje telewizyjne. Dodatkowo telewizor pamięta poziom głośności ustawiony podczas ostatniego oglądania przez każdego z telewidzów. Dzięki zintegrowanej z telewizorem kamerze, aplikacja rozpoznająca twarz identyfikując do czterech widzów zasiadających przed ekranem. Następnie funkcja Personal-TV aktywuje ustawienia wybrane przez użytkowników. W momencie gdy Personal-TV wykryje nieobecność domowników przed odbiornikiem wyłącza telewizor.

CEVO-ENGINE obsługuje zaawansowane funkcje SMART-TV. Zapewnia dostęp do platformy Toshiba Places pozwalającej na streaming, zakup i współdzielenie multimediów. Telewizory CEVO-ENGINE obsługują także standard HbbTV (Hybrid broadcast broadband TV). Dodatkowo wieloprocesorowy silnik daje możliwość nagrywania audycji telewizyjnych na twardym dysku. Nagrywanie można uruchomić jednym przyciskiem, jak również dokonać ręcznego bądź elektronicznego (EPG) programowania czasu zapisu określonych audycji telewizyjnych.

Jeszcze w 2011, Toshiba planuje wprowadzenie do oferty kolejnych telewizorów z CEVO-ENGINE" mówi Sascha Lange z Toshiby. - Zamierzamy wprowadzić CEVO-ENGINE i związane z nim funkcje do przystępniejszych cenowo serii WL i YL". Modele obu serii będą wykorzystywały aktywną technologię 3D, a w ich skład wejdą odbiorniki o przekątnych ekranu 107cm (42"), 117cm (46'') i 140cm (55'') - dodał.

Specyfikacja techniczna 55ZL1

- Pierwszy model z CEVO-Engine

- Panel Full HD 16:9 LCD z bezpośrednim podświetleniem LED, 1920 x 1080 pikseli

- Panel PRO LED512 z 512 segmentami wygaszanymi strefowo. Zbudowany z 3072 diod LED

- 3D FULL HD

- Autokalibracja

- Active Vision M800 HD (ilość klatek : 800 / częstotlwość odświeżania 200Hz)

- Zaawansowane 3D z wysokiej klasy konwersją sygnału 2D do 3D, kontrolą głębi 3D, Intelligent 3D+, 3D Resolution+

- Funkcje Personal-TV: Ustawienia dla 4 użytkowników

- Connected-TV: Dostęp do Toshiba Places, HbbTV4, wbudowany kontroler sieci WLAN, kompatybilność z Windows 7, nagrywanie audycji telewizyjnych na dysku o pojemności 500GB

- Belka dźwiękowa gwarantująca brzmienie wysokiej klasy

- DVB-T, DVB-C, DVB-S, CI+

- ECO-Flower

- Rozmiar ekranu: 55ZL1: 140cm (55").

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy