Toshiba pokaże nowy tablet na targach IFA?

Do tej pory tablety Toshiby nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Jednak japoński producent się nie poddaje, i według najnowszych doniesień pracuje nad nowym projektem, który ma zostać zaprezentowany podczas tegorocznych targów IFA.

Przypomnijmy, że pierwszym tabletem był Folio100, który przez wielu został uznany za najgorszy tablet w historii. Powodem tej opinii nie była słaba specyfikacja techniczna; sercem urządzenia jest dwurdzeniowa Tegra2, wspomagana przez 512 MB RAM. Zawiodła zawyżona cena oraz słabe oprogramowanie, niedostosowane dla tabletu - Android 2.2 Froyo.

Niedawno na rynku pojawiła się Toshiba Thrive. Spośród innych urządzeń z Honeycomb z Tegra 2 wyróżnił się on pełnowymiarowymi portami SD, USB oraz HDMI. Posiada też dosyć solidną budowę oraz wymienną baterię - ten szczegół nadal nie jest powszechnością. Nie odniósł on wielkiego sukcesu, a użytkownicy skarżyli się na problemy ze stabilnością, które miały być naprawione w ostatniej aktualizacji oprogramowania.

Nowe zdjęcia zdradzają nadchodzący tablet Toshiby, który wyróżni się cienką obudową. Kosztem będzie zmniejszenie części portów; w tym modelu zobaczymy wejście microHDMI oraz microSD. Lecz nawet w tak chudej obudowie udało się zagospodarować miejsce na pełnowymiarowy port USB. Nie wiemy, czy znów zostanie użyty sprawdzony układ Nvidia Tegra2, czy może będzie to Tegra3, znana także jako Kal-El.

Reklama

Będziemy starali się informować Was o wszystkich nowościach z berlińskich targów IFA.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Toshiba | tablet | IFA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy