Ultra HD Blu-ray - nowy odtwarzacz Panasonic DMP-UB700

Firma Panasonic ruszyła dziś ze sprzedażą odtwarzacza Ultra HD Blu-ray DMP-UB700. Nie tylko zapewnia on obraz w rozdzielczości 4K, ale także obsługuje wysoki zakres dynamiczny (HDR).

Podczas projektowania DMP-UB700 wykorzystano doświadczenie placówki badawczo-rozwojowej Blu-ray działającej w ramach Panasonic Hollywood Laboratory (PHL). Specjaliści tego ośrodka rozwinęli i ulepszyli nowy procesor 4K High-Precision Chroma obsługujący technologie obrazowania, takie jak przetwarzanie chrominancji i wysokiej gradacji, które decydują o walorach modelu DMP-UB700.

DMP-UB700 wyposażono w wyjścia Twin HDMI, które pozwalają na elastyczniejsze i łatwiejsze korzystanie z urządzenia. Za sprawą rozdzielenia sygnałów wideo i audio transmisja obrazu i dźwięku jest czystsza i bardziej precyzyjna. Wraz z DMP-UB700 widz otrzymuje również obsługę formatów audio wysokiej rozdzielczości, takich jak DSD i ALAC, a także popularną opcję 4K Video on Demand (VOD). 

Reklama

Czym jest Ultra HD Blu-ray?

Ultra HD Blu-ray jest standardem Blu-ray Disc™ nowej generacji, który obsługuje rozdzielczość 4K (3840 x 2160). Jednak odtwarzacz DMP-UB700 firmy Panasonic oferuje jeszcze więcej, w tym obsługę wysokiego zakresu dynamicznego (HDR), który pozwala uzyskać realistyczny obraz w rozdzielczości 4K przy dużej szybkości wyświetlania klatek, do 60 na sekundę, i zakresie jasności od 1000 do 10 000 nitów.

DMP-UB700 wyposażono w nowo opracowany silnik do obsługi standardu 4K, czyli procesor 4K High-Precision Chroma. Dzięki zastosowaniu dokładnego procesu multi-tap DMP-UB700 dostarcza naturalnych obrazów o realistycznej głębi, żywych kolorach i kontrastowej dynamice. W odtwarzaczu zastosowano również funkcję 4K Direct Chroma Up-scaling, dzięki której obraz zapisany w jakości 2K może być wyświetlany w pięknych kolorach i wysokiej rozdzielczości 4K.

Oprócz tradycyjnych formatów — WAV, FLAC, MP3, AAC, WMA — DMP-UB700 odtwarza również w wysokiej jakości pliki muzyczne w formacie DSD (5,6 MHz/2,8 MHz) oraz ALAC. Wystarczy podłączyć go do domowego systemu audio, aby cieszyć się muzyką o jakości porównywalnej do studyjnej.  

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników kina DMP-UB700 oferuje również funkcję Digital Tube Sound z upsamplingiem. Charakterystyczne ciepłe brzmienia wzmacniaczy lampowych są wiernie odwzorowane dzięki cyfrowej obróbce. Sześć różnych rodzajów dźwięku, które tworzą lampy próżniowe, w obróbce cyfrowej  o sygnale 96 kHz/192 kHz, sprawia, że można delektować się dźwiękiem  o wyjątkowo wysokiej jakości.

Odtwarzacz obsługuje również przesyłanie online materiałów wideo 4K, na przykład za pośrednictwem serwisów YouTube i NETFLIX. Podobnie jak  w przypadku odczytywania płyty, wysokiej jakości sygnały wideo przesyłane przez Internet są przetwarzane przez oryginalny silnik firmy Panasonic z procesorem 4K High-Precision.

Główne cechy odtwarzacza DMP-UB700


Obraz wysokiej jakości

●  Wyświetlanie Ultra HD Blu-ray (4K/HDR)

●  Procesor 4K High-Precision Chroma

●  Funkcja 4K Direct Chroma Up-scaling

●  Wyjście 4K 60 p/50 p

●  Odtwarzanie materiałów 4K z sieci

●  Funkcja Multi Content 4K Up-scaling

●  Odtwarzanie Blu-ray DiscTM Full HD 3D

●  Ustawienia wstępne rodzaju obrazu

  Dźwięk wysokiej jakości

●  TWIN HDMI PURE AV (dwa oddzielne wyjścia)

●  Dźwięk o wysokiej klarowności

●  Czysty dźwięk przez HDMI (technologia HDMI Low Clock Jitter Process)

●  Digital Tube Sound (Cyfrowy dźwięk) z upsamplingiem

●  Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości: DSD (2,8 MHz/5,6 MHz), ALAC, FLAC, WAV

●  192 kHz/96 kHz Surround Re-master

  Inteligentne połączenie z siecią

●  Aplikacje internetowe

●  DLNA (klient i odtwarzacz)

●  Dostęp do dysku sieciowego

●  Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego

●  Możliwość wyświetlania obrazu ze smartfona/tabletu

●  Przeglądarka internetowa

Łatwa obsługa

●  Wbudowana bezprzewodowa LAN

●  Stylowy graficzny interfejs użytkownika

●  Aplikacja Quick Start


INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Ultra HD | blu-ray
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy