UPC podkręci internet w Polsce

Abonenci UPC Polska mogą spodziewać się przyspieszenia internetu. Operator stawia w naszym kraju na rozwój internetowej oferty, nie jest zainteresowany natomiast internetem mobilnym.

UPC Polska obecnie w ramach swojej usługi szerokopasmowego internetu oferuje najszybszą opcję do 120 Mb/s. Jednak wśród klientów najpopularniejsza prędkością jest opcja 25 Mb/s, którą w pakiecie z innymi usługami (np. telewizja + internet + telefon) można mieć już za około 40 zł.

Michael T. Fries, prezes Liberty Global, właściciela UPC Polska, w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zapowiedział, że spółka w naszym kraju skupi się na wprowadzeniu łącz internetowych. - Mają być jeszcze szybsze od obecnie oferowanych łącz światłowodowych o prędkości pobierania danych 120 Mb/s - zapowiada Michael T. Fries.

Reklama

Obecnie - od ponad ośmiu miesięcy - Liberty Global czeka na zgodę UOKiK, która pozwoli zakończyć transakcję przejęcia sieci Aster. Koncern na razie nie planuje kolejnych przejęć na polskim rynku, nie jest także zainteresowany przetargiem na szybki internet mobilny LTE.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: internet mobilny | internet | UPC Polska Sp. z o.o.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy