Reklama

Uwaga na nowe oszustwo w WhatsAppie

Użytkownicy WhatsAppa są narażeni na nowe oszustwo. W tym przypadku sprawa dotyczy podania kodu oraz sytuacji związanej z „odnowieniem konta”.

Problem został zauważony przez serwis WABetaInfo i pojawił się w jednym z wpisów w serwisie Twitter. Nowe oszustwo zakłada wykorzystanie WhatsAppa rzekomo w celu "odnowienia konta" przez użytkownika oraz potwierdzenia całej operacji sześciocyfrowym kodem PIN. WhatsApp nie wysyła takich próśb ani nie ma nic wspólnego z całą sytuacją, tak więc warto uważać.

Okazuje się, że wybrane konta kontaktują się z użytkownikami i próbują zdobyć dostęp do 6-cyfrowego kodu, podszywając się pod pomoc techniczną komunikatora lub inną jednostkę znajdującą się w firmie. Twórcy programu zalecają nie reagowanie na tego typu sytuację oraz zgłaszanie wszystkich kont, które wysyłają podobne wiadomości.

Reklama

Podanie kodu oraz wykonanie całej procedury zgodnie z odpowiednią ścieżką będzie mogło pozwolić atakującemu na przejęcie konta oraz uzyskanie dostępu do ważnych, prywatnych informacji samego użytkownika. Na całe szczęście dostęp do konta w przypadku wykonania zadania kierowanego przez oszustów będzie można odzyskać.

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl 

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: whatsapp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama