Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie Microsoftu

W kwietniu oficjalne wsparcie dla Windowsa XP zostanie zakończone. Zegar tyka nieubłaganie, a użytkownicy aktualnie korzystający z 12-letniego systemu Microsoftu muszą znaleźć dla siebie alternatywę. Jak się okazuje, część z nich zamierza całkowicie porzucić struktury giganta z Redmond.

Według ankiety przeprowadzonej przez Tech Pro Research, aż 11 proc. firm i organizacji zamierza całkowicie porzucić system Windows i przenieść się na Linuksa po zakończeniu wsparcia dla XP. Przyczynia się do tego nie tylko niewielki koszt migracji i korzystania z wolnego oprogramowania, ale także mniejsze prawdopodobieństwo luk w zabezpieczeniach. Cyberprzestępcy nie są bowiem zainteresowani małym odsetkiem użytkowników, którzy korzystają z Linuksa. 

Co najbardziej szokujące, aż 37 proc. przedsiębiorstw zamierza pozostać przy Windows XP. Wśród powodów takiej decyzji najczęściej pojawia się tłumaczenie, że system ten działa poprawnie i nic nie trzeba zmieniać lub też firmy te korzystają z oprogramowania, które nie ma wersji przystosowanej do nowszych systemów.

Obecnie niemal 1/3 wszystkich użytkowników komputerów korzysta z Windows XP. Po zakończeniu wsparcia przez Microsoft, sytuację tego systemu będzie można przyrównać do miasteczka na Dzikim Zachodzie, gdzie zabrakło szeryfa. Kto obroni nieświadomych obywateli?

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft | Linux

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy