Reklama

Valkee - słuchawki zwalczające zimową depresję

Na pierwszy rzut oka są to zwykłe bezprzewodowe słuchawki ze wzmacniaczem. Wystarczy jednak przyjrzeć im się dokładniej, żeby zobaczyć dziwne błyszczące wypustki wystające z gumek umieszczanych w uchu.

Valkee mają za zadanie dostarczać światło przez uszy aż do mózgu właściciela. Badania ich twórców dowiodły, że stan człowieka cierpiącego na chorobę afektywną sezonową (czyli na depresja spowodowaną obecnym sezonem roku) poprawia się znacznie szybciej, jeżeli brak światła jest uzupełniany w bardziej bezpośredni sposób, a konkretnie przez uszy.

Sezonowe dostarczanie światła osobom żyjącym w regionach, w których zapada noc polarna, nie jest niczym nowym ani niezwykłym. Odbywa się to poprzez wystawienie ich na działanie "zewnętrznych" lamp. Tymczasem to mózg osoby cierpiącej na zimową depresję domaga się swojej dawki światła, więc wybranie jak najkrótszej drogi do niego okazało się najlepszym rozwiązaniem.

Najlepszym, ponieważ wystarczy 8-12 minut z Valkee każdego dnia, aby chory wrócił do zdrowia. Tak przynajmniej stało się w przypadku 90 proc. badanych. Valkee są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych - białym i czarnym. Za każdy trzeba zapłacić 185 euro. Dużo, ale jeżeli rzeczywiście są tak skuteczne, jak zapewnia producent, to warto ponieść taki wydatek.

Reklama

http://gadzetomania.pl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama