Reklama

WhatsApp z ponad miliardem połączeń w Sylwestra

Jak wynika z ujawnionych danych, na Sylwestra w 2020 roku za pośrednictwem aplikacji WhatsApp wykonano ponad miliard rozmów głosowych i wideo.

O tym jak istotne stały się w obecnych czasach komunikatory internetowe świadczy niesamowity wynik aplikacji WhatsApp. Jak wskazują dane przedstawione przez firmę Facebook, w nowy rok za jej pośrednictwem wykonano ponad 1,4 miliarda połączeń głosowych i wideo. Wynik ten jest absolutnym rekordem komunikatora w przypadku połączeń z jednego dnia, a ponadto stanowi niemal 50 proc. wzrost w porównaniu z tym samym dniem w 2019 roku.

To oczywiście nie jest wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie. Epidemia koronawirusa zmusiła wiele państw do wprowadzenia istotnych obostrzeń dotyczących przemieszczenia w Sylwestra.  Spore grupy ludzi zostały dosłownie odcięte od rodzin, a w takim okresie komunikatory internetowe okazały się nieocenionym dobrem, ułatwiającym kontakt.

Reklama

Obecnie aplikacja umożliwia wykonywanie połączeń głosowych i wideo, jedynie za pośrednictwem oprogramowania mobilnego. Warto jednak wspomnieć, że być może niebawem możliwości te zostaną wprowadzone także do przeglądarkowej wersji komunikatora. Wynika tak z pewnych przecieków zawartych w kodzie wersji beta aplikacji. Niestety na obecną chwilę nie wiadomo, kiedy to się stanie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy