Wideo 4K i z szybkością 60 fps nagrywane smartfonem

Kamery w smartfonach są coraz lepsze. Ich parametry dorównują często dedykowanym sprzętom. Mogą one nagrywać materiały wideo w rozdzielczości HD 1080p, z prędkością 30 klatek na sekundę. Jaki jest kolejny krok? Rozdzielczość 4K HD (4096 x 2304)!

W dzisiejszych czasach, kiedy smartfony są swego rodzaju multimedialnymi kombajnami i można już za ich pomocą robić prawie wszystko, taka rozdzielczość nagrań na pewno cieszy. Czasem nagranie wykonane iPhone'em okazuje się w pewnych aspektach lepsze niż to wykonane lustrzanką. Wielu producentów marzy o takim rozwiązaniu. Niedawno byliśmy zszokowani zapowiedzią modelu Nokia 808 PureView, wyposażonego w matrycę o wielkości 41 Mpix, na którego premierę wciąż czekamy (zapowiedziano ją na drugą połowę maja!). Być może widzieliście film nagrany Nokią 808 PureView:

Reklama

OmniVision opublikował wczoraj informację o nowych sensorach OV162820 i OV16825 o parametrach 16 Mpix, które umożliwiają nagrywanie filmów w rozdzielczości tzw. 4K2K (Quad Full High Definition). Wielkość sensorów to tylko 1/2,3", a ujęcia przez nie wykonane mogą być nawet w 4608 x 3456 ppi i 30 klatkach na sekundę albo 3840 x 2160 ppi i 60 klatkach na sekundę. W czasach, kiedy telewizory 4K powoli stają się standardem i nawet Canon przymierza się do ich produkcji, nie jest to jeszcze normą w kamerach, a już na pewno nie tych dedykowanych smartfonom.

Wszystko brzmi imponująco, ale na razie OmniVision nie ma zamiaru nadać nazwy urządzeniom, nie wejdą też do masowej produkcji przed późną jesienią. Najprawdopodobniej będą dedykowane iPhone'om.

Kaśka

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: rozdzielczość | smartfony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy