Windows 11 - użytkownicy nie wiedzą, że zbliża się premiera systemu?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez sieć wirtualnych sklepów – tylko niewielki procent użytkowników komputerów, jest świadoma nadejścia dużych zmian w systemie Windows.

Chociaż premiera Windowsa 11 zbliża się wielkimi krokami - okazuje się, że wciąż wiele osób nie ma nawet pojęcia o jego istnieniu. Przekonała się o tym sieć sklepów online Savings.com, która postanowiła przeprowadzić badanie wśród swoich klientów.

Firma wysłała pytania dotyczące nadchodzącego Windowsa do 1042 użytkowników komputerów osobistych. Zaledwie część z nich było w ogóle świadomych nadejścia wspomnianej aktualizacji. Jak wynika z oficjalnie podanych informacji - tylko 38 procent ankietowanych stwierdziło, że zdaje sobie sprawę z istnienia Windowsa 11. Oprócz tego ponad dwie trzecie respondentów nie wiedziało, czy ich komputer w ogóle spełnia wymagania potrzebne do zainstalowania ważnej poprawki. W odpowiedziach przeważała także niepewność dotycząca nowego systemu oraz obawy przed jego instalacją.

Reklama

Ciężko powiedzieć czy wyniki badania przełożą się jakkolwiek na zwiększone działania Microsoftu w kwestiach marketingowych. Windows 11 ma zadebiutować już 5 października tego roku. Do czasu oficjalnego startu, betatesterzy mogą się jednak zapoznać z kolejną już kompilacją Windowsa 11, która niedawno trafiła do programu Insider.

------------------------------------------------------

Windows 11 - więcej informacji

Windows 11 - system operacyjny jutra

Windows 11 - wymagania sprzętowe

Windows 10. Kiedy koniec wsparcia? Znamy odpowiedź

Windows 11 kontra Windows 10


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows 11 | System operacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy