Włosi przyjrzą się nowej polityce WhatsAppa

Zmiany w polityce prywatności WhatsApp zostały poddane analizie przez włoski organ ds. danych. Ma ona ocenić jego zgodność z zasadami dotyczącymi prywatności.

WhatsApp, jeden z najbardziej popularnych komunikatów internetowych poinformował 4 stycznia o zmianach w swojej polityce prywatności danych. Właściciel platformy, firma Facebook wymusi na użytkownikach aplikacji dzielenie się informacjami pochodzącymi z komunikatora.

Uzasadnieniem nowej zmiany jest ulepszona obsługa oraz integracja z systemami i infrastrukturą Facebooka. Niestety, nowa wersja polityki prywatności firmy nie wyjaśnia dokładnie, jakie dane są udostępniane Facebookowi - pozostawiając użytkowników w domysłach. Posunięcie to już teraz wywołało protesty wśród użytkowników i skłoniło wielu do wyboru konkurencyjnych usług, takich jak Signal lub Telegram.

Reklama

Dodatkowo cała sytuacja zaniepokoiła niektóre władze. Włoski organ ds. Danych zapowiedział, że dokładnie przyjrzy się zmianom w polityce Whatsappa, aby ocenić jego zgodność z zasadami dotyczącymi prywatności, dodając, że jest gotowy do pilnej interwencji. Stwierdził również, że zwrócił na tę sprawę uwagę Europejskiej Rady Ochrony Danych (EROD).

Włochy to nie jedyny kraj, który pochylił się nad problemem. Niedawno turecka komisja ds. Konkurencji wszczęła dochodzenie. Skarga prawna została wniesiona także w Indiach. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | Włochy | komunikatory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy