Wolfram kontra broń palna

Pewien youtuber postanowił nagrać materiał w którym demonstruje, jak twardym materiałem jest wolfram. W tym celu wystrzelił do niego z kilku rodzaju amunicji.

Wolfram jest ciemnoszarym metalem, często stosowanym jest jako dodatek stopowy do wysokogatunkowej stali. Z jego stopów sporządza się elektrody lamp elektronowych i rentgenowskich, włókna żarowe itp. Ze względu na wysoką twardość i gęstość jest używany do produkcji rdzeni podkalibrowych pocisków przeciwpancernych oraz kompozytowych pocisków pełnokalibrowych.

O tym jak twardy jest ten materiał można poczytać w internecie, jednak pewien użytkownik serwisu YouTube, postanowił pokazać to na przykładzie. W tym celu  postanowił wystrzelić w blok wolframu z różnych broni, zaczynając od pocisków z kalibrem .22, przez popularne 9 mm, aż po potężne naboje wystrzeliwane z wielkokalibrowego karabinu typu Barrett.

Reklama

Jak można się domyślić, większość z prób nie przyniosła większych rezultatów. Mniejsze pociski nie powodują wgnieceń na bloku metalu, pozostawiając jedynie niewielki ślad i rozprysk. Również większy kaliber nie jest w stanie zniszczyć materiału.

Jeśli jesteście ciekawi, czy wolfram ulegnie pod naporem z coraz większych karabinów, odsyłamy do poniższego materiału. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: YouTube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy