Reklama

Wypadek myśliwca F-35 zarejestrowany na wideo

Do internetu przedostało się wideo pokazujące wypadek samolotu myśliwskiego F-35, który rozbił się po tankowaniu przy użyciu samolotu KC-130J Herkules.

Jeden z użytkowników Twittera udostępnił materiał wideo, który pokazuje wypadek samolotu myśliwskiego F-35, który spadł na ziemię po tankowaniu za pośrednictwem innego samolotu. Konstrukcja KC-130J Herkules po całej sytuacji była zmuszona do wykonania awaryjnego lądowania. Na całe szczęście zarówno w przypadku F-35, jak i KC-130J Herkules nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Załoga zdążyła się katapultować, a tankowiec wylądował na Ziemi delikatnie uszkadzając konstrukcję całego samolotu.

Myśliwiec po wcześniejszym katapultowaniu się pilota, spadł na ziemię, znikając w ogromnych płomieniach. Potężny tankowiec, pomimo, że uszkodzony, szczęśliwie został sprowadzony na ziemie i wylądował na dużym polu. Cały personel przeżył.

Reklama

Amerykanie rozpoczęli badanie całej sytuacji i można się spodziewać, że jej wynikiem będzie obszerne śledztwo oraz raport, który pozwoli lepiej poznać przyczyny całej katastrofy. W ostatnim czasie amerykańska DARPA rozpoczęła również projekt, który ma przyczynić się do poznania tego, w jaki sposób na pilotów oddziałuje elektronika pokładowa oraz pola elektromagnetyczne.

Co ciekawe, głos w sprawie postanowiła zabrać także firma Martin-Baker, która jest odpowiedzialna za fotele i system katapultowy dla wszystkich myśliwców F-35A i F-35. W krótkim wpisie podkreśliła ona, ile osób uratowała już stosowana przez nią technologia.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: F-35

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy