Youtuber i influencer – najniżej cenione zawody w Polsce

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę SW Research, zarówno youtuber jak i tzw. influencer należą do najmniej poważanych zawodów w Polsce. Tylko działacze partii politycznej są oceniani przez Polaków niżej.

Badanie wykonane przez agencję badawczą SW Research dotyczyło najbardziej poważanych zawodów w Polsce. Bez zaskoczenia jest fakt, że najlepiej ocenianym i najwyżej szanowanym zawodem w naszym kraju jest strażak. Dane te pokrywają się z wielokrotnie już przeprowadzanymi wcześniejszymi badaniami, zlecanymi m.in. przez CBOS. Również wszelkie zawody ratujące życie, mają wśród Polaków spory autorytet, w tym pielęgniarka i lekarz.

Dosyć wysoko listy znalazły się także zawody starej daty, wymagające od pracownika wielu lat przygotowania i doświadczenia. Mowa tu m.in. o szewcu, górniku, czy murarzu.

Reklama

Na przeciwległej szali znajdują się natomiast jedne z najbardziej "popularnych"  zajęć wśród współczesnej młodzieży, a więc youtuber oraz tzw. influencer. Te stosunkowo nowe twory, są wciąż przez wielu ludzi niezrozumiałe, a dosyć wysokie zarobki związane z niekiedy niewielkim wysiłkiem, budzą niesmak u osób nie wgłębionych w sam temat. 

Co ciekawe, wśród zawodów o najmniejszych społecznym poparciu znaleźli się także posłowie i działacze partyjni, ci ostatni uplasowali się na ostatnim, niechlubnym miejscu. 

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: youtuber | influencer | zawody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy