Zestawy kina domowego Sony Blu-ray na rok 2011

Na targach CES Sony zaprezentowało szereg odtwarzaczy Blu-ray. Więcej funkcji internetowych, dostęp do szerszego wachlarza zasobów, obraz i dźwięk 3D oraz szereg rozwiązań umożliwiających łączenie urządzeń - to ich cechy.

Możliwości strumieniowego przesyłania muzyki i filmów z internetu i innych źródeł powodują, że odtwarzacz Blu-ray Disc szybko staje się centralnym elementem w domowym zestawie rozrywkowym. W roku 2011 możliwości wykorzystania internetu jeszcze się powiększą. Technologia BRAVIA Internet Video zapewnia dostęp do coraz większej liczby kanałów i serwisów, dzięki czemu coraz łatwiej jest znaleźć interesujący film. Możliwe jest między innymi przeglądanie serwisów z filmami, jak również oglądanie w serwisie BBC iPlayer przeoczonych programów telewizyjnych. Dzięki przeglądarce Opera, można wyświetlać na telewizorze ulubione strony www i przeszukiwać Internet.

Dostęp do prowadzonych przez Sony serwisów Qriocity i Music Unlimited oznacza możliwość wypożyczenia zarówno klasycznych filmów, jak i najnowszych produkcji z Hollywood, oraz poznania milionów utworów muzycznych ― wszystko za pośrednictwem zestawu z odtwarzaczem Blu ray Disc.

Większość nowych odtwarzaczy Blu-ray Disc i wszystkie nowe zestawy kina domowego z Blu-ray są przystosowane do odtwarzania materiałów 3D. Rok 2011 przyniesie kolejne premiery filmów 3D, więc odtwarzacz Blu-ray Disc 3D, taki jak BDP-S480.

Gama produktów do kina domowego na rok 2011 zawiera także szereg innowacyjnych technologii audio, dzięki którym filmy i sport dostarczą jeszcze większych emocji. Zestaw kina domowego BDV-E380 umożliwia słuchanie dźwięku przestrzennego 3D, a funkcja automatycznej kalibracji głośników pozwala uzyskać dźwięk 3D praktycznie w dowolnym miejscu pomieszczenia.

Reklama

Bez kabli

Odtwarzacze Blu-ray Disc takie jak BDP-S580 mogą łączyć się z internetem lub domową siecią przez Wi-Fi, bez użycia plączących się kabli. Inne modele Blu-ray Disc, na przykład BDP-S380, są przystosowane do współpracy z sieciami bezprzewodowymi. W takim przypadku, aby korzystać z zalet łączności bezprzewodowej, wystarczy po prostu podłączyć oferowany oddzielnie adapter USB Wi-Fi.

Zestawy kina domowego BDV-E780W i BDV-E980W są wyposażone nie tylko w technologię Wi-Fi, ale i w bezprzewodowe tylne głośniki, dzięki czemu reprodukcja dźwięku przestrzennego nie musi się wiązać z układaniem na podłodze brzydko wyglądających kabli.

Zestawy kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray Disc mają obecnie po dwa wejścia HDMI, dzięki czemu bez kłopotu można do nich podłączyć konsolę do gier bądź przystawkę STB. Odtwarzacze Blu-ray Disc mają także po dwa porty USB, co znakomicie ułatwia podłączenie twardego dysku, pamięci USB, a w przypadku modeli BDP-S380 i BDP-S480 także adaptera Wi-Fi.

Dzięki bezpłatnym aplikacjom, telefony iPhone i telefony z systemem Android mogą pełnić rolę pilota zmieniającego ustawienia w odtwarzaczu Blu-ray, klawiatury służącej do wpisywania adresów czy narzędzia ułatwiającego wyszukanie żądanego materiału.

Przy wyszukiwaniu filmów w internecie można skorzystać z funkcji Cross Search technologii BRAVIA Internet Video, która pozwala na równoległe przeszukiwanie różnych źródeł. Alternatywę stanowi wyszukiwanie odpowiednich informacji w serwisie Twitter lub w Wikipedii. Zestawy kina domowego na rok 2011 mają również ulepszone doki do iPodów, telefonów iPhone i odtwarzaczy Walkman. Ułatwia to udostępnianie ulubionych nagrań, filmów i zdjęć pozostałym domownikom.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy