Zwijany smartfon Xiaomi pojawia się na renderze

Zwijane smartfony to przyszłość, w którą spogląda wielu producentów. Na renderach pojawił się sprzęt Xiaomi, który został opatentowany jakiś czas temu przez chińską markę.

Składane telefony wciąż znajdują się w powijakach i oprócz kilku firm praktycznie żadna marka nie zdecydowała się wejść z nimi na szerszy rynek. Xiaomi opatentowało jednak zupełnie nowy pomysł, który zakłada stworzenie zwijanego urządzenia. Tego typu rendery pojawiły się w przypadku patentu, który został zauważony w USPTO. Wizja urządzenia chińskiej marki pokazuje sprzęt z wysuwanym wyświetlaczem, który jest w stanie rozsuwać się na boki, tworząc tym samym specyficzny tablet.

Kanał Concept Creator wykorzystał grafiki pochodzące z patentu, aby odtworzyć rendery i zaprezentować pomysł na nowego smartfona Xiaomi w postaci specjalnie przygotowanego filmu. Podobnie, jak w przypadku wszystkich patentów oraz niektórych szkiców, warto pamiętać, iż jest więcej niż prawdopodobne, że tego typu prototyp nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Reklama

Swoiste "zarezerwowanie" pomysłu przez Xiaomi oznacza jednak, że chińska marka na poważnie przygląda się zwijanym smartfonom.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama