Alkoholowe Top 13, czyli polskie przeboje "po pijaku"

Polacy jak wiadomo - za kołnierz nie wylewają. Lubią też dobrze zjeść. A gdy już pojedzą i popiją, lubią także... pośpiewać. Co najchętniej śpiewają Polacy po pijaku? Zapraszamy do naszego zestawienia 13 alkoholowych polskich hitów.

"Śpiewać każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi" - te słowa piosenki Jerzego Stuhra idealnie oddają nastawienie Polaków do śpiewania. Lubimy sobie zanucić coś, niekoniecznie pod nosem, niekoniecznie przejmując się tym, czy innym zwiędną od tego uszy.

 A gdy już popijemy, nie przejmujemy się tym wcale. Zwłaszcza, gdy mamy dobre towarzystwo, gotowe pokoncertować z nami. Co najczęściej śpiewają Polacy "po pijaku"? Oczywiście szlagiery!  Niekwestionowanym hitem wszech czasów jest tradycyjna ballada kresowa z XIX wieku "Hej Sokoły". I choć nie jest to piosenka biesiadna, to nie może jej zabraknąć na żadnej porządnej, suto zakrapianej biesiadzie.

 Kolejne pozycje na liście, to już kwestia umowna. Staraliśmy się jednak dobrać godnych konkurentów, dla wspomnianego już szlagieru. Jak zwykle zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji. Udostępniajcie, oceniajcie, komentujcie!

13 polskich alkoholowych hitów wszech czasów:1. Hej Sokoły

Reklama


2. Przeżyj to sam

3. Dziewczyno, spójrz na misia


4. Wszelakie piosenki kibicowskie5. I jeszcze jeden i jeszcze raz (sto lat)6. Jesteś szalona

7. Whisky8. W Polskę idziemy9. U cioci na imieninach10. A teraz idziemy na jednego11. Morskie opowieści12. Czarne oczy13. Jedzie pociąg z daleka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: alkohol | po pijaku | śpiew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy