Ukradli pieniądze. Zdjęcia z łupem wstawili na Facebooka

Literatura zna określenie "geniusz zbrodni", ale jak nazwać tych kryminalistów, którzy nie grzeszą inteligencją? W przypadku tej pary najlepsze określenie to to najprostsze - idioci...

28-letni John Mogan wraz ze swoją młodszą partnerką Ashley Duboe napadli na bank w Ashville w Karolinie Północnej. Rabunek, w porównaniu do ich późniejszych "perypetii" poszedł im naprawdę sprawnie.

Policja zapewne jeszcze przez długi czas nie wpadłaby na ich trop gdyby nie fakt, iż złodzieje wrzucili do sieci zdjęcia, na których pozują z ukradzionymi pieniędzmi.

Rzeczone fotografie możecie zobaczyć powyżej. Widać na nich banknoty, ale ani śladu pomyślunku. Po publikacji tych zdjęć śledczy mieli nierozgarniętą parę na tacy. Nie grzeszący inteligencją współcześni Bonnie i Clyde trafili już aresztu. Postawiono im zarzuty o rozbój i kradzież. Wyznaczono też kaucję w wysokości 250 tys. dolarów.

Kto jest głupszy: Mogan i Duboe publikujący zdjęcia, na których ukradzione pieniądze robią za kanapkę, czy ktoś, kto ewentualnie postanowiłby ich uwolnić? Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć.

Reklama

Warto w tym miejscu wspomnieć, że dla Johna Mogana nie było to pierwsze wykroczenie. Mężczyzna ten odsiedział wcześniej 5 lat, także za napad na bank.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że kiedy po raz kolejny sięgnął po nieswoje pieniądze nie trudził się on zbytnio z zasłonięciem swojej twarzy. Na nagraniu bez problemu można rozpoznać jego twarz. Na głowę ubrał on jedynie kaptur.

Przykład Mogana to dowód na to, że często zawodzi nie tylko resocjalizacja, ale i system edukacji...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Złodzieje | Idioci | Napad na bank

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy