Reklama

Urodziło mu się 19. dziecko. Imię, które wybrał, mówi wszystko...

Zeher Gezer i jego 19. dziecko. Córka o imieniu... "Wystarczy" /East News

Reklama

Zeher Gezer, ojciec dziewiętnaściorga dzieci, zadecydował, że posiada już wystarczającą liczbę potomków, więc swoją najmłodszą pociechę nazwał "Yeter", co możemy przetłumaczyć właśnie jako "Wystarczy" lub "Dość". Na postanowienie mężczyzny miała wpływ utrata pracy spowodowana pandemią.

W Polsce co roku publikowane są zestawienia podsumowujące najciekawsze i najbardziej nietypowe dziecięce imiona. Kreatywność rodziców nie zna granic, a pierwszy Wiedźmin już chodzi po naszym kraju. Nie tak dawno do gry w niespotykane imiona włączył się Elon Musk, ogłaszając że nazwie swą pociechę "X Æ A-Xii".

Fantazja poniosła również pewnego jurnego mieszkańca Turcji, który spłodził łącznie dziewiętnaścioro dzieci. Z powodu pandemii koronawirusa stracił on pracę i wraz ze swoimi dwiema żonami nie jest w stanie ich utrzymywać.

Reklama

Przez trudności finansowe często brakuje im jedzenia, a niektóre pociechy nie mogły pójść do szkoły. Mężczyzna dodaje, że "gdyby wiedział, iż to się stanie, nie miałby tylu potomków". Teraz liczy na wsparcie lokalnych władz.

Najmłodsze dziecko zamieszkałego w Diyarbakırze Turka dostało imię "Yeter", co możemy przetłumaczyć jako "Dość" lub "Wystarczy". Nie wiadomo, czy ojciec zdaje sobie sprawę z trudności, jakie jego pociecha może mieć z tego powodu w przyszłości.

Być może chciał tym faktem zwrócić uwagę mediów na ich sytuację, co z pewnością mu się udało. Ale czy przy okazji pewna granica nie została przekroczona?

***Zobacz także***

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy