Reklama

Testy sieci 5G już w przyszłym roku

Verizon przygotowuje się do pierwszych testów sieci 5G – czytamy na łamach serwisu Phone Arena. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ruszą one już w przyszłym roku. Kiedy natomiast możemy spodziewać się debiutu nowego standardu oraz jakie są jego możliwości?

Testy ruszą już w przyszłym roku, ale według zapewnień największego amerykańskiego operatora - pierwsze elementy nowego standardu będą dostępne komercyjnie w 2017 roku. Analitycy uspokajają jednak, że USA nie zobaczą go przed 2020 rokiem. Jedno jest pewne - Verizon bardzo chce być pierwszy, a pomogą mu w tym Alcatel-Lucent, Cisco, Ericsson, Nokia, Qualcomm oraz Samsung.

Operator twierdzi, że przepustowość sieci 5G jest pięćdziesięciokrotnie wyższa niż 4G. Pobranie filmu ma dzięki niej trwać zaledwie kilka sekund. Wszystko to brzmi oczywiście bardzo obiecująco, ale nowy standard to jedno, a urządzenia mogące z niego korzystać, to już zupełnie odrębna kwestia.

Reklama

Nie tylko USA ostrzą sobie zęby na 5G. Korea Południowa chce mieć tę technologię już w 2018 roku na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, których będzie gospodarzem. Japonia z kolei wyznaczyła sobie termin na lato 2020, czyli okres letnich igrzysk.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sieć 5G | Verizon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy