Najlepsze oferty telefonów na kartę - wiosenny ranking

Posiadanie niezłego smartfonu wymaga dobrej oferty GSM, dzięki której będziemy mogli korzystać z naszego telefonu bez większych ograniczeń. Ile mogą kosztować dobre oferty komórkowe?

Oferty typu no limit

Operatorzy oferują dla bardziej wymagających klientów taryfy typu no limit z obszernymi pakietami internetowymi. W zasadzie pakiety z nielimitowanymi połączeniami i SMS-ami stały się już niemalże standardem, a walka o klienta między operatorami przeniosła się w sferę cen i ilości gigabajtów w pakietach internetowych. W przypadku abonamentu nielimitowane minuty, SMS-y i pakiet internetowy w wysokości minimum 4 GB to koszt 50 i więcej złotych w największych sieciach. Nie są to niskie ceny, a co więcej - wiążemy się z operatorem na okres 2 lat. Postanowiliśmy sprawdzić analogiczne oferty na kartę, z których - w przeciwieństwie do abonamentu - możemy w każdej chwili zrezygnować.

Reklama

Założenia rankingu:

nielimitowane połączenia do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych,

nielimitowane wiadomości SMS,

przynajmniej 4 GB pakietu internetowego.


Orange - pakiet na kartę


Na pierwszym miejscu plasuje się bezapelacyjnie Orange ze swoją ofertą no limit. Dostaniemy w niej aż 8 GB pakietu internetowego. Ale to nie wszystko - aktualnie trwa promocja, dzięki której dostaniemy po doładowaniu kolejne 6 GB - łącznie 14 gigabajtów! Co prawda taryfa dostępna jest tylko dla osób przenoszących numer do pomarańczowego operatora, ale nie ma powodu do zmartwień: nowi klienci mogą zamówić starter z promocyjnym pakietem wynoszącym “tylko" 6 GB w cenie 30 zł miesięcznie.

Virgin Mobile - pakiet BezLimitu


Za 29 zł dla przenoszących numer czeka 5 GB Internetu, z kolei dla właścicieli nowych numerów 4 GB. Ale spokojnie - stali klienci (ze stażem wynoszącym przynajmniej pół roku) również będą mogli liczyć na 5 gigabajtów. To wciąż nieco mniej od Lycamobile ale przewaga Virgin Mobile polega na darmowych serwisach społecznościowych (np. Facebook), a także na znacznie dłużej ważnym koncie na rozmowy przychodzące. Virgin Mobile korzysta z infrastruktury T-Mobile i Play, więc jeżeli sieci te lepiej działają w naszej okolicy niż Plusa to śmiało możemy przejść do tego operatora.

Red Bull Mobile - pakiet na kartę

Red Bull Mobile oferuje niemal to samo - w cenie 30 zł miesięcznie daje nam również nielimitowane MMS-y. Pakiet internetowy wynosi 5 GB, z którego 3 gigabajty są standardowe, a kolejne 2 dostajemy w prezencie za doładowanie konta. Red Bull Mobile działa w oparciu o infrastrukturę Play.

Lycamobile - pakiet Do Wszystkich M


Ten wirtualny operator oferuje za 29 zł pakiet no limit z 6 GB pakietu internetowego. Ponadto daje nam korzystne warunki roamingu. To nieco więcej niż w Virgin i Red Bull Mobile, lecz operator ten nie oferuje ani darmowych portali społecznościowych, ani nielimitowanych MMS-ów. Lycamobile działa w oparciu o infrastrukturę należącą do Polkomtela (operatora sieci Plus). Jeżeli zatem cieszymy się dobrym zasięgiem Plusa, to tym bardziej warto rozważyć przejście do tej wirtualnej sieci.


Mobile Vikings - pakiet Viking 29 No Limit

Kolejna propozycja dla tych, którzy cenią sobie darmowe MMS-y - Mobile Vikings może być strzałem w przysłowiową “dziesiątkę". Niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc, o ile doładujemy konto na czas. Jeżeli w naszej okolicy Play ma słaby zasięg, to Mobile Vikings może być korzystniejszą ofertą niż Red Bull Mobile, gdyż korzysta z łączy nie tylko fioletowego operatora, ale i T-Mobile.

Podsumowanie

“Na papierze" zdecydowanie najlepszą ofertą dysponuje Orange. Aż 8 GB (14 w promocji) za jedyne 28 zł miesięcznie robi ogromne wrażenie, ale konkurencja nie jest daleko w tyle. Tak naprawdę to w wielu przypadkach nie będzie się liczyła różnica w ilości gigabajtów (nie ma wielkiej różnicy między 5 a 6 GB), a jakość rozmów i zasięg sieci. A to niestety wciąż aktualny problem w wielu rejonach naszego kraju.Komórkomat.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy