Project Fi - Google wirtualnym operatorem

Google uruchamia Project Fi, co oznacza debiut twórcy systemu Android w roli wirtualnego operatora (MVNO od Mobile Virtual Network Operator). Jak przedstawia się oferta?

Google nie ma własnej infrastruktury, więc skorzysta z usług Sprint oraz T-Mobile, właśnie dlatego jest operatorem wirtualnym. Połączenia w ramach usługi Project Fi będą oparte na sieciach LTE wspomnianych operatorów oraz siatce zaufanych hotspotów WiFi. Telefon ma się automatycznie przełączać pomiędzy tymi sygnałami.

To jednak nie koniec ciekawych rozwiązań, ponieważ Google przeniesie swoją technologię do chmury. Użytkownik nie będzie skazany na posługiwanie sią kartą SIM, więc ze swojego numeru skorzysta nie tylko na telefonie, ale również każdym innym urządzeniu po zalogowaniu do Google Hangouts.

Reklama

Usługa została skierowana wyłącznie do posiadaczy smartfonów Nexus 6 mieszkających na terenie USA. Za 20 dol. dostaną oni nielimitowane połączenia na terenie kraju i tanie poza jego granicami. Uzupełnią je nielimitowane wiadomości w każdym miejscu na świecie. Google ciekawie rozwiązał kwestię opłat za korzystanie z transferu danych - użytkownik zapłaci 10 dol. za każdy rozpoczęty GB. Niewykorzystane dane wrócą w postaci gotówki i zasilą konto na kolejny miesiąc.

Przedsięwzięcie jest ciekawe, a Google na pewno będzie je rozwijał. Na razie można z niego skorzystać wyłącznie z zaproszeniem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | operatorzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama