Reklama

Virgin Mobile - czy ta oferta się opłaca?

Operator komórkowy Virgin Mobile działa w Polsce od 2012 roku, z jego oferty skorzystało dotychczas około 250 tys. klientów. To stosunkowo niewiele, jednak operator nie opuszcza gardy, wręcz przeciwnie - za sprawą najnowszych propozycji zamierza zamieszać na polskim rynku telefonii komórkowej.

Kto na polskim rynku GSM może najwięcej stracić? Obawy powinni mieć najwięksi operatorzy działający od lat na polskim rynku: Orange, Play, Plus i T-Mobile. To oni mają najwięcej klientów, często niezadowolonych z faktu, że operatorzy nie premiują ich np. za lojalność. Na nich między innymi liczy Virgin Mobile, dając tańszą alternatywę już na starcie.

Oferta no limit za 29 zł?

Oferty z nielimitowanymi połączeniami i SMS-ami do wszystkich sieci oferuje już chyba każda sieć komórkowa. W dobie nowoczesnych smartfonów przydać się również może pakiet internetowy. Ile to zatem może kosztować? Za 29 zł możemy się cieszyć taką ofertą (z pakietem internetowym wynoszącym 5 GB) właśnie w Virgin Mobile. Przyjrzyjmy się jej dokładnie:

Reklama

Co więcej, nie jest to oferta długoterminowa, więc nie musimy się wiązać z operatorem na 12 czy 24 miesiące, jak to często bywa u konkurencji. Wystarczy jedynie doładować konto za 29 zł, aby się cieszyć tą usługą. Pakiet #BezLimitu to dobra oferta, można śmiało przyjąć, że przeciętny użytkownik nie zużyje 5 GB na transfer danych. Tym bardziej, że nie będzie on nam potrącany za korzystanie z portali społecznościowych! Jak atrakcyjna jest to propozycja jeszcze lepiej widać w zestawieniu z konkurencją. Przejrzeliśmy oferty wykorzystując porównywarkę komorkomat.pl.

5 GB u największych? Na pewno nie w prepaid Zakładamy, że dla porównania chcemy skorzystać z oferty kogoś z tzw. wielkiej czwórki: Orange, Play, Plusa lub T-Mobile. Jeżeli tak - a chcemy mieć spory pakiet internetowy - to o ofertach na kartę i mix tych operatorów możemy zapomnieć - górna granica to 3 GB. Jeżeli chcemy poznać oferty zbliżone do pakietu #BezLimitu od Virgin Mobile, to jesteśmy zmuszeni poszukać ich w abonamencie. Sprawdźmy zatem najtańsze oferty od największych operatorów, których zakres jest zbliżony do Virgin Mobile.

Komentarz do 4 punktów na zamieszczonej powyżej grafice:

Ad 1. Najbliżej kwotowo do Virgin Mobile w powyższym zestawieniu plasuje się Play w cenie 55,98 zł miesięcznie (w przypadku przeniesienia numeru 49,99 zł), lecz jesteśmy zmuszeni płacić tyle przez 2 lata.

Ad 2. Oferta Orange zakresowo identyczna jak w Virgin Mobile, lecz koszty miesięczne są dwukrotnie wyższe.

Ad 3. Analogiczna oferta co w Orange - zarówno cenowo, jak i zakresowo.

Ad 4. Tak, to nie pomyłka - aby cieszyć się 5 GB pakietu internetowego w T-Mobile musimy podpisać długoterminową umowę wraz z telefonem. Najdroższa propozycja w naszym rankingu.

Wnioski

Z ofert na kartę żaden z operatorów "wielkiej czwórki" nie oferuje usługi z pakietem internetowym w wysokości 5 GB lub większym

Chcąc mieć zapewnione darmowe połączenia i SMS-y do wszystkich sieci oraz 5 GB Internetu, najtaniej wychodzi Virgin Mobile

Oferty bezterminowe wirtualnych operatorów (jak Virgin Mobile) oferują więcej za mniejszą cenę od bardziej znanych i reklamowanych operatorów na rynku.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Virgin Mobile | operatorzy komórkowi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy