Vodafone: W niektórych krajach oficjalnie podsłuchuje się rozmowy

Operator komórkowy Vodafone przyznał się w rozmowie z Agencją Reuters, że w bardzo niewielkiej liczbie krajów dochodzi do sytuacji, w których agencje rządowe mają nieograniczony dostęp do sieci, co umożliwia im bezproblemowe podsłuchiwanie rozmów.

Vodafone w oficjalnym raporcie potwierdził informacje o tym, że agencje wywiadowcze maja bezpośredni dostęp do sieci telekomunikacyjnych. Nie muszą one prosić o jakąkolwiek zgodę lub udostępnienie - po prostu mogą to robić. To szokujące wyznanie ma dotyczyć "tylko nielicznych krajów". Niestety, Vodafone nie chce zdradzać, o jakie państwa chodzi.

Operator Vodafone oficjalnie działa w ponad 30 krajach. Polska nie znajduje się na tej liście. Vodafone sprzedał swoje udziały w Polkomtelu (sieć Plus), ale warto przypomnieć, że istnieje jeszcze roaming. Poniżej prezentujemy listę europejskich krajów, w których operuje Vodafone. W części z nich ma on pełne udziały w lokalnej firmie i korzysta ze swojej marki, w pozostałych tylko mniejszościową obecność. Warto zauważyć, że oprócz Albanii oraz Turcji, które niektórzy mogą uznać za nie w pełni "wolne", pozostaje państwa są uważane za demokratyczne:

Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Cypr Północny, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Islandia, Irlandia, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowenia Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy