Reklama

Nowe hobby dla aktywnych: pomysły, których warto spróbować latem

Na wymarzony urlop i wakacje czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Zanim jednak gdziekolwiek się wybierzemy, warto aby przyświecał nam konkretny plan. W trakcie wypoczynku zdecydujmy się na połączenie chwil relaksu z aktywnością, sięgając po ciekawe i oryginalne pomysły. A tych, na zbliżające się lato, jest nieskończenie wiele.

Prezentacja partnera

Lato zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim zaczynamy coraz intensywniej planować swoje podróże. Jedni decydują się na ciepłe kraje, inni na mniej popularne i niezatłoczone kierunki. Bez wątpienia jednak odpowiednio zaplanowany wyjazd zapewni nam nie tylko poczucie zadowolenia, ale również dużą dawkę odprężenia. Najpierw jednak prześledźmy listę pomysłów, których warto spróbować latem.

Co robić podczas wakacji? Pomysły dla nawet najbardziej wymagających

Wakacje to czas, w którym stawiamy przede wszystkim na relaks. Nie warto jednak spędzać całego dnia przy hotelowym basenie lub barze all inclusive. W te wakacje postawmy na aktywny wypoczynek. Każdy moment jest bowiem dobry na próbowanie nowych rzeczy, a wakacje wydają się czasem wręcz idealnym.

Reklama

Przepis na udany wypoczynek to przede wszystkim urlop, słoneczna pogoda oraz otoczenie natury. Gdyby dołożyć do tej mieszanki trochę ruchu na świeżym powietrzu, otrzymamy wówczas ciekawe i emocjonujące wakacje. Opcji na aktywny wypoczynek latem jest mnóstwo. Co najważniejsze, zdecydować może się na nie każdy - niezależnie od wieku i zaawansowania.

Deska stand up paddle: hobby, które zyskuje na popularności

Jeśli zależy nam na spokojnej aktywności, postawmy na Stand Up Paddle, czyli SUP. To ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą złapać nieco słonecznych promieni, doceniając jednocześnie piękne widoki bez zbędnego dreszczyku emocji. Na desce Stand Up Paddle pływamy przy pomocy wiosła, najczęściej na stojąco.

Jak jednak wybrać idealną deskę? Z pomocą nadchodzi Decathlon. Tamtejszy zespół pasjonatów stworzył pneumatyczną deskę stand up paddle Itiwit X100, przeznaczoną dla początkujących oraz użytkowników. Oznacza to, że niezależnie od zaawansowania, możemy postawić na tę formę wypoczynku.

Pompowane deski, które znajdziemy w ofercie Decathlon, są stabilne, ale również solidne, a dzięki temu, że mieszczą się do plecaka z zestawu - łatwe w transporcie i komfortowe w noszeniu. Co więcej, po napompowaniu są naprawdę duże. Dlatego też ta forma aktywności może być świetnym pomysłem na niecodzienne spędzenie czasu tylko we dwoje.

Snorkeling: podwodny świat na wyciągnięcie ręki

Zastanawiasz się jakie cuda kryją się pod taflą wody, jednak na samą myśl o nurkowaniu w głębinach przechodzą cię ciarki? Idealną propozycją na spędzenie wolnego czasu jest więc snorkeling. Co ważne, wybierając tę formę aktywności nie musisz schodzić kilkadziesiąt metrów pod wodę. Wystarczy, że zanurzysz się na zaledwie kilka centymetrów.

Głębokość, na jaką możemy się zanurzyć, określa wyłącznie długość rurki, dzięki której będziemy w stanie oddychać. Co więcej, snorkeling jest niezwykle dostępną przygodą. Polubią ją w szczególności minimaliści. Do przeżycia podwodnej przygody nie potrzebujesz bowiem skafandra z butlą z tlenem. Podstawowe ABC nurka to dostępna w Decathlon maska Easybreath - posiada rurkę, więc nie trzeba jej dokupować osobno. Przydadzą się także płetwy, lecz nie są one niezbędne.

Namiot: ożywienie wspomnień z szalonych młodzieńczych lat

Na popularności zyskują również niezwykle przyjemne wyjazdy pod namiot. Nic w tym dziwnego - z jednej strony wracamy do pierwotnego kontaktu z naturą, odpoczywając jednocześnie od zgiełku miasta i ładując wewnętrzne baterie, z drugiej zaś oszczędzamy na wynajęciu ekskluzywnych apartamentów lub hoteli. Zanim jednak wyruszymy w drogę, dobrze się przygotujmy.

Przede wszystkim sięgnijmy po odpowiednio duży, nieprzemakający, odporny na deszcz i wiatr namiot. Z pomocą po raz kolejny przychodzi Decathlon. W ofercie znajdziemy namioty dla nawet najbardziej wymagających podróżników. Zaopatrzmy się dodatkowo w obowiązkowe karimaty i śpiwory. Bez nich noc w namiocie może się nie udać.

Tę formę aktywności można dodatkowo połączyć z innymi, niewymagającymi szczególnego doświadczenia pomysłami. Wybierając się pod namiot zaplanujmy spędzenie wolnego czasu na pieszych wędrówkach. Zdobywanie kolejnych szczytów będzie nie tylko niesamowitą przygodą z zapierającymi dech w piersiach widokami, ale również lekkim treningiem, który korzystnie wpłynie na nasze zdrowie.

Prezentacja partnera

 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy