10 procent ignorancji

Ponad dziesięć procent użytkowników komputerów wcale nie korzysta z oprogramowania antywirusowego - dotyczy to zarówno posiadaczy laptopów, jak i komputerów klasy desktop.

Jak wynika z badań firmy Steganos, wiele osób nie jest świadomych zagrożenia, jakie może płynąć z braku oprogramowania antywirusowego. Zachowanie takie tłumaczy częściowo brak wiedzy na temat komputerów oraz systemów operacyjnych.

Spora grupa osób nie wie, jakie oprogramowanie jest zainstalowane na ich maszynach - w związku z tym nie mogą upewnić się, czy komputery są bezpieczne.

Ponad 10 procent ankietowanych przyznało, iż nigdy nie miało zainstalowanego oprogramowania chroniącego przed cyberatakami. Dziewięć procent natomiast nie wie, czy takie oprogramowanie jest zainstalowane w pamięci ich pecetów. Prawie jedna piąta respondentów nie orientuje się, czy ich komputer wykorzystuje firewall.

Reklama

60 procent ankietowanych nie ma zainstalowanych narzędzi chroniących dane osobiste. Ponad połowa nie wie, w jaki sposób skonfigurować bezpiecznie przeglądarkę internetową.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: procent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama