"Android jest stworzony dla piratów"

Jeden z deweloperów Androida stwierdził, że gry powinny być wypuszczane za darmo ze względu na rosnącą falę piractwa, której skala powoli dorównuje tej znanej z rynku gier PC. Inny przedstawiciel branży przyznał wręcz, że Android jest stworzony dla piratów. Czy obecna sytuacja tego systemu może mieć zły wpływ na rozwój aplikacji?

Jak się okazuje, problem nie tkwi w braku dostępności czy wysokich cenach aplikacji, tylko właśnie zbyt łatwej dostępności i niskiej cenie. Za pośrednictwem platformy Google Play dostępne jest już ponad 450 tysięcy aplikacji, które bez trudu można przerobić i udoskonalić, by następnie wypuścić własną wersję nielegalnymi ścieżkami. Taka sytuacja sprawia, że klienci choć mogą nabyć za niewielką kwotę legalne oprogramowanie, to wolą pobrać za darmo pirackie, wsparte dodatkowymi funkcjami.

Android póki co nie wydaje się być zagrożony, jednak z czasem sytuacja może doprowadzić do stagnacji w kwestii wsparcia innych deweloperów, którzy zawsze mogą skorzystać z lepiej zabezpieczonej alternatywy w postaci platformy iOS czy Windows Phone.

Jeden z deweloperów uważa, że aby zmniejszyć problem, należy zwiększyć zabezpieczenie i zamknąć się na wsparcie z zewnątrz. To jednak może tylko pogorszyć współpracę z innymi twórcami aplikacji. Problem piractwa zapewne będzie jeszcze przez długi czas na tapecie, jednak dla nas klientów najważniejsze jest, aby usługa zapewniała nie tylko niską cenę lecz także stabilność oprogramowania, z czym nie zawsze dobrze radzi sobie Android.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy