"Dotykowa" Opera zadebiutuje na Computex 2010

Jeden z największych konkurentów Microsoftu w dziedzinie przeglądarek internetowych, firma Opera Software, ogłosił właśnie, że wprowadza na rynek nowe wersje swojego popularnego oprogramowania.

Nie są to jednak typowe przeglądarki przeznaczone dla standardowych PC, a wersja specjalnie zaprojektowane dla robiących ogromną karierę tabletów i urządzeń służących przede wszystkim do czytania książek. Oficjalna premiera ma odbyć się na tegorocznych targach Computex 2010.

Oprogramowanie zostanie zaprezentowane na 7-calowym tablecie Orange Tabbee, samrtphonie Google Nexus One oraz konsoli Nintendo DSi XL. Z racji tego, że nowe przeglądarki przeznaczone będą dla specyficznego typu urządzeń to ich interfejs zostanie specjalnie przez Opere zaprojektowany. Teraz ponoć bez problemu będzie można poruszać się po sieci za pomocą ekranów dotykowych. Producent wziął pod uwagę tablety pracujące zarówno na systemach Microsoftu, jak i na robiącym od niedawna karierę Androidzie.

Reklama

Co ciekawe nowe rozwiązania zastosowane w tych przeglądarkach oparte są na Opera Device SDK. System ten wykorzystywany był do tej pory w oprogramowaniu dla konsoli Nintendo Wii, niektórych telewizorów czy innych odtwarzaczy multimedialnych.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: opera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy