Emulator Androida na komputery z groźnym wirusem

Badacze z firmy ESET odkryli złośliwe oprogramowanie w popularnym emulatorze pozwalającym uruchamiać gry z Androida na domowym komputerze.

Emulator zainfekowany wirusem nazywa się NoxPlayer. Jest on szalenie popularny w Azji, a ilość jego pobrań sięga niemal 150 milionów użytkowników. W zeszłym miesiącu firma ESET wykryła ukrytą aktywność występującą w oprogramowaniu - jak wynika z przeprowadzonego śledztwa, emulator instalował złośliwe oprogramowanie na komputerach użytkowników co najmniej od września ubiegłego roku.

Aktywność wirusa polegała na trzech różnych wariantach. W zależności od sytuacji mógł on pobierać pliki z zainfekowanego komputera, rejestrować wpisywane hasła oraz loginy, a także zdalnie szpiegować użytkowników.  Wśród użytkowników oprogramowania antywirusowego ESET szkodliwe oprogramowanie zostało wykryte w maszynach znajdujących się na Tajwanie, w Hongkongu i na Sri Lance.

Reklama

Eksperci firmy ESET poinformowali dodatkowo, że w celu potwierdzenia swojego odkrycia, byliby w stanie odtworzyć atak, kontaktując się z adresem "res06.bignox.com" za pomocą maszyny testowej.

Na obecną chwilę nie wiadomo, kto może stać za dostarczeniem wirusa. Właściciel platformy NoxPlayer nie ustosunkował się w żaden sposób do podanych informacji. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | Wirusy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy