Reklama

Finał XI Olimpiady Informatycznej

Coraz bliższa rozstrzygnięcia jest XI Olimpiada Informatyczna ? doroczny konkurs dla uczniów szkół średnich, której organizatorami są firma Prokom Software SA oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej. Trzeci, finałowy etap konkursu odbędzie się w dniach od 30 marca do 3 kwietnia w Sopocie. Olimpiada Informatyczna jest jedną z olimpiad przedmiotowych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Uczniowie uczestniczący w niej - rokrocznie jest ich ponad 1.500 - ubiegają się o wolny lub ułatwiony wstęp na wyższe uczelnie oraz o atrakcyjne nagrody (sprzęt i oprogramowanie konmputerowe)

Coraz bliższa rozstrzygnięcia jest XI Olimpiada Informatyczna ? doroczny konkurs dla uczniów szkół średnich, której organizatorami są firma Prokom Software SA oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej. Trzeci, finałowy etap konkursu odbędzie się w dniach od 30 marca do 3 kwietnia w Sopocie.

 

Olimpiada Informatyczna jest jedną z olimpiad przedmiotowych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Uczniowie uczestniczący w niej - rokrocznie jest ich ponad 1.500 - ubiegają się o wolny lub ułatwiony wstęp na wyższe uczelnie oraz o atrakcyjne nagrody (sprzęt i oprogramowanie konmputerowe)

Czterech najlepszych finalistów Olimpiady ma zapewniony udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, a każdy z grona laureatów może także zostać zakwalifikowany do udziału w olimpiadach regionalnych - Bałtyckiej oraz Środkowoeuropejskiej. Do startu w zawodach informatycznych zawodnicy przygotowują się na letnich obozach szkoleniowych organizowanych przez Prokom.

Do tej pory, polscy reprezentanci zajmują zawsze czołowe miejsca w międzynarodowych zawodach informatycznych. W poprzedniej edycji Środkowoeuropejskiej Olimpiady Informatycznej jeden z Polaków uzyskał maksymalną liczbę punktów. Młodzi polscy informatycy, którzy uczestniczą w międzynarodowych olimpiadach informatycznych od lat odnoszą sukcesy potwierdzające ich ogromne umiejętności i wiedzę w zakresie informatyki. Podczas ostatniej Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, która odbyła się w 2003 roku w Stanach Zjednoczonych, wszyscy reprezentanci Polski zdobyli medale. Zwycięzcy i finaliści wcześniejszych edycji Olimpiad Informatycznych wygrali również w zeszłym roku Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu w Kalifornii, dystansując drużyny z prestiżowych wyższych uczelni japońskich i amerykańskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy